sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Guedes w świetnej formie

Mateusz Piniarski, 23.03.2022; 16:39

Powrót do wysokiej dyspozycji Portugalczyka

Gdy przybył z PSG, początkowo na zasadzie wypożyczenia, zauroczył kibiców swoimi umiejętnościami i przebojowością. Po wykupieniu za 40 mln € miewał wzloty i upadki w ekipie „Nietoperzy”, jednak sezon 2021/2022 już jest najlepszym w jego karierze w Valencii mimo, że zostało do rozegrania jeszcze 11 meczów.

Do tej pory Guedes zdobywał minimum pięć goli w każdym sezonie oprócz 19/20, gdy stracił trzy miesiące z powodu kontuzji kostki. Problemy ze zdrowiem plus nierówna forma sprawiały, że zawodnik nie mógł odzyskać błysku, jakim czarował podczas wypożyczenia, zaczynało się przebąkiwać o dużej stracie finansowej i chybionej największej inwestycji w historii klubu. Ten sezon jest jednak wyjątkowy, najlepszy, odkąd Portugalczyk z Benavente przywdział koszulkę Los Ches. Zdobycie Pucharu Króla z pewnością stanowiłoby wisienkę na torcie świetnego okresu.

Znajduje on również odzwierciedlenie w jego wartości rynkowej. Według ostatniej aktualizacji portalu Transfermarkt , Gonçalo Guedes drugi raz (wcześniej jeszcze pod wodzą Marcelino w sezonie 2019/2019) osiągnął najwyższą wartość rynkową w swojej karierze, 40 mln €. W wieku 25 lat osiągnął dojrzałość piłkarską w Valencii i stał się liderem drużyny Bordalása. Ugruntował też swoją pozycję w kadrze Portugalii, w której regularnie występuje. Nie opuścił też żadnego meczu w sezonie z powodu urazu, a to właśnie problemy ze zdrowiem hamowały rozwój piłkarza nazywanego „Bugati”.

Kolejne wzrosty wartości

Dwaj kolejni zawodnicy o wartych odnotowania zmianach wartości to Giorgi Mamardashvili i Jesús Vázquez. Gruziński bramkarz, wykupiony z Dinamo Tblilisi za 850 tysięcy € jest już wart pięć mln €, z kolei lewy obrońca ze szkółki Valencii podwoił swoją wartość, i według portalu wyceniany jest na milion €.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva | zdj. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.