sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Tracone bramki piętą achillesową

Mateusz Piniarski, 18.02.2022; 21:35

Słaba dyspozycja w defensywie

Valencia straciła już w tym sezonie 42 gole w 30 meczach, zachowując czyste konto w zaledwie ośmiu (z czego sześć razy w LaLiga) co mocno utrudnia walkę o europejskie puchary w kolejnym sezonie. Szczególnie słabym punktem okazują się rzuty rożne.

Jeśli chodzi o liczbę straconych bramek tylko dwie drużyny w LaLiga mają gorszy wynik – Levante oraz Alavés. Jest to wstydliwe tym bardziej, gdy wspomni się o wynikach tych drużyn – zdecydowanie najsłabsze w lidze „Żaby” oraz również znajdujący się w strefie spadkowej Babazorros. José Bordalás od początku sezonu podkreśla problem, którego wciąż nie udało się rozwiązać. W pięciu ostatnich meczach Valencia straciła siedem goli, z czego tylko z Realem Sociedad udało się zagrać na zero z tyłu.

Kontuzje, kontuzje….

Szyki trenerowi z Alicante krzyżuje z pewnością niezliczona liczba urazów, przez co praktycznie przez cały sezon nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników podstawowego kwartetu w obronie: Gayà, Paulista, Alderete, Correia. Defensywa w tym składzie wystąpiła właściwie wyłącznie podczas pierwszych czterech kolejek sezonu, podczas których drużyna straciła dwie bramki.

Kornerowy durszlak

Valencia podczas sezonu 2021/22 odnotowała drugi najgorszy wynik w XXI wieku jeżeli chodzi o stracone bramki po 24 kolejkach – bramkarze Los Ches skapitulowali dotąd 30 razy. Analiza przeprowadzona przez @Odriozolite wykazała, że Valencia jest jednym z najgorszych zespołów w ligach „Top 5” jeżeli chodzi o bramki stracone po rzutach rożnych. „Nietoperze” stracili sześć bramek ze 105 rzutów rożnych, co daje straconego gola średnio co 17,5 kornera.

Drużyny tracące najwięcej bramek z rzutów rożnych w czołowych ligach wraz ze statystyką traconych goli oraz ich częstotliwość

Kategoria: Ogólne | El Desmarque | fot. Levante - EMV skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.