sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Gil w Valencii

Iwo Rubaszewski, 01.02.2022; 23:12

Trzecie wzmocnienie

Działacze VCF sprowadzili na Mestalla Bryana Gila z Tottenhamu. Podobnie jak w przypadku Ilaixa Moriby, Hiszpan przybywa na półroczne wypożyczenie bez opcji wykupu.

Ogłoszenie transferu

„Valencia CF osiągnęła porozumienie z Tottenhamem Hotspur w sprawie wypożyczenia Bryana Gila do końca obecnego sezonu.”

„20-latek uważany jest za świetnego zawodnika z wielką przyszłością. Wraz z reprezentacją Hiszpanii zdobył srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (w drużynie z Carlosem Solerem). Był też, wraz z Hugo Duro, częścią mistrzowskiej kadry na Euro U-19. W zeszłym roku wystąpił w swoim pierwszym pełnym spotkaniu pierwszej reprezentacji.”

„Gil przybywa na Mestalla mając w CV Tottenham Hotspur, Sevillę, Eibar i Leganés. Jest znany ze swojej jakości ofensywnej prezentowanej na skrzydle.”

„Gil będzie dostępny dla José Bordalása od wtorku, kiedy to odbędzie swój pierwszy trening.”

Młody Hiszpan nie może zaliczyć swojego pobytu na Wyspach do udanych. Zagrał 756 minut, w trakcie których zaliczył jedną asystę. Dużo lepiej prezentował się w sezonie 2020/2021 w barwach Eibar. We wszystkich rozgrywkach zdobył 4 gole i dołożył 4 asysty. Mimo, że Baskowie spadli wówczas z LaLigi, to Gil pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie jako jedna z wiodących postaci w drużynie.

Kategoria: Transfery | valenciacf.com | fot. SuperDeporte, valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK02.02.2022; 12:18
Zawsze jakieś wzmocnienie, ale znów bez opcji wykupu...