sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Bordalás w konflikcie z zarządem

Wojciech Ciuraj, 14.01.2022; 12:25

Rozczarowanie trenera

Zaledwie pół roku trwały wzorcowe relacje Pepe Bordalása z Meritonem. Hiszpański szkoleniowiec czuje się oszukany przez włodarzy klubu i zdecydował się wycofać z zaangażowania w sprawy transferowe tak jak zrobił to w ubiegłym sezonie Javi Gracia.

Za nami połowa zimowego okienka transferowego. Mimo licznych zapowiedzi, trener dalej nie otrzymał obiecanych wzmocnień. Nie odbyło się także zapowiadane od wielu miesięcy spotkanie z Peterem Limem. José Bordalás jest bardzo sfrustrowany, bowiem dostrzega realną szansę wywalczenia miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach, ale nieustanne problemy kadrowe utrudniają mu to zadanie. Trener od początku swojej przygody z klubem był bardzo zaangażowany w pracę nad potencjalnymi wzmocnieniami. Podczas letniego okienka udało się zrealizować kilka życzeń Bordalása, jednak najpilniejsze potrzeby odłożono na zimę.

Szkoleniowiec Valencii poprosił włodarzy klubu o ściągnięcie Aridane - stopera Osasuny, którego transfer miał kosztować 1.8 mln €, a także wypożyczenie Amadou Diawary z Romy. Doświadczony stoper, a także defensywny pomocnik specjalizujący się w rozbijaniu ataków rywali, mają zdaniem trenera stanowić niezbędne dopełnienie jego zespołu. Oprócz tego Bordalás liczył, że pod koniec okienka uda się także zakontraktować Mubaraka Wakaso, jednak to właśnie ta dwójka była priorytetem Hiszpana i był przekonany, że obaj będą do jego dyspozycji przed meczem z Sevillą. Anil Murthy odrzucił prośby szkoleniowca, a kandydatury przedstawiane przez Miguela Ángela Coronę, zdaniem trenera nie podnoszą poziomu zespołu. Bordalás jest mocno poirytowany widząc kolejne wzmocnienia bezpośrednich rywali i bierność własnego klubu. W związku z tym zdecydował się podobnie jak w zeszłym sezonie Javi Gracia, totalnie odciąć się od transferów skoro klub i tak nie bierze pod uwagę jego uwag. Niestety po raz kolejny okazuje się, że Meriton nie uczy się na błędach.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. EverBanega8714.01.2022; 13:13
EverBanega87Zaczyna się...kolejny koniec stabilizacji gdy mamy porządnego trenera... komediodramat trwa w najlepsze w Valencii..
2. LimaK14.01.2022; 13:23
No cóż... Powtórka z rozrywki...
3. Volson14.01.2022; 14:09
Kopiuj / wklej z zeszłego sezonu. Ręce opadają.
4. vcflodz16.01.2022; 12:54
Bez sukcesów sportowych budżet klubu nie wzrośnie.
Czy to tak ciężko zrozumieć Limowi?
Najgorsze to zawieszenie, brak planów, perspektyw... :(