sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Correia wraca do zdrowia

Iwo Rubaszewski, 11.12.2021; 11:15

Zagra w tym miesiącu?

Thierry Correia jest kontuzjowany od września. Pojawił się co prawda w październikowych derbach z Villarrealem, lecz później był zmuszony do kolejnej pauzy. Wydaje się, że Portugalczyk jest już bliski wyleczenia urazu i powrotu na boisko.

Obrońca dobrze rozpoczął sezon. Widocznie dojrzał, podejmował lepsze decyzje i był solidniejszy w obronie. Zyskał zaufanie Bordalása, który w pięciu pierwszych meczach rozgrywek wystawiał go w wyjściowej jedenastce. Niestety, w spotkaniu z Realem Madryt Portugalczyk musiał zejść z boiska z kontuzją już po 23. minutach. W kolejnych sześciu starciach bez Correi Valencia nie wygrała ani razu. Wrócił w meczu przeciwko Villarrealowi, jego występ trwał jednak tylko 18. minut, a uraz nie dał za wygraną i 22-latek ponownie nie był do dyspozycji trenera.

Wszystko wskazuje na to, że leczenie zawodnika przyspieszyło i w niedługim czasie możemy spodziewać się go na murawie. Correia był przez cały tydzień stopniowo włączany do treningów z grupą. Jego występ w dzisiejszym starciu z Elche jest jednak niemożliwy. Wyznaczoną datą powrotu obrońcy do gry jest 20. grudnia, kiedy Valencia rozegra derby miasta przeciwko Levante.

Kategoria: Raporty Medyczne | ElDesmarque | AS | fot. ElDesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.