sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Villar wróci do Valencii?

Wojciech Ciuraj, 03.11.2021; 12:02

Wychowanek na celowniku

Mimo, że do rozpoczęcia zimowego okienka transferowego zostało jeszcze trochę czasu, Valencia intensywnie poszukuje potencjalnych wzmocnień. Miguel Ángel Corona zdaje sobie sprawę, że, José Bordalás nadal nie dysponuje odpowiednio przygotowaną kadrą. Jednym z piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić drużynę zimą jest występujący w Romie Gonzalo Villar.

Młody pomocnik zaliczył świetne wejście we włoski futbol. Mało kto spodziewał się, że piłkarz występujący w Elche na zapleczu LaLigi może tak szybko zaadaptować się do gry na najwyższym poziomie. Udane występy Villara w Serie A sprawiły, że młody rozgrywający dołączył do listy wielu zaniedbań transferowych Meritonu. Hiszpan został oddany do Elche w 2018 roku za darmo po nieudanych negocjacjach kontraktowych z byłym dyrektorem sportowym - Mateu Alemanym. Valencia zastrzegła sobie jednak 80% wartości przyszłego transferu piłkarza. Zimą 2020 roku, po utalentowanego pomocnika zgłosiła się Roma, która zaoferowała 5 mln €. Trapiona kryzysem instytucjonalnym Valencia uznała, że propozycja Włochów jest niezwykle korzystna i nie zdecydowała się na sprowadzenie Villara z Elche, która wiązałoby się z wykupieniem pozostałych 20% praw.

Dobre występy Villara w Romie zaowocowały debiutem w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. Wszystko zmieniło się jednak wraz z przybyciem do stolicy Włoch José Mourinho, który nie ceni wychowanka Valencii. Portugalczyk dał Villarowi wolną rękę w poszukiwaniu klubu i tę okazję chce wykorzystać Miguel Ángel Corona. Intencją Valencii jest wypożyczenie Hiszpana z opcją pierwokupu i naprawienie błędu sprzed lat. Gonzalo Villar jest wyceniany na 14 mln €.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. staste7704.11.2021; 01:14
staste77Nie pamiętam gościa w akcji, ale chyba warto zaryzykować. Dobrze, że w ogóle myślimy o jakichś transferach
2. Vicente7304.11.2021; 12:57
Vicente73Wzmocnienie w sam raz, by uzyskać max 7-8 miejsce w tabeli, nic więcej.