sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przełom w sprawie Solera i Gayi?

Wojciech Ciuraj, 06.10.2021; 21:48

Wychowankowie zostaną w klubie?

Po podpisaniu nowej umowy z Thierrym Correią, klub intensyfikuje starania o przedłużenie kontraktów największych gwiazd drużyny - Carlosa Solera i José Luisa Gayi. Mimo atrakcyjnych ofert wychowankowie deklarują chęć pozostania w Valencii.

W obliczu problemów finansowych z jakimi zmaga się klub, kwestia zatrzymania najważniejszych graczy martwi nawet najbardziej optymistycznie nastawionych kibiców. Peter Lim w związku z delikatną sytuacją finansową postanowił podwyższyć kapitał klubu o około 40 mln €. Teraz natomiast, mimo najniższego w lidze limitu płac, dał zielone światło do negocjacji z flagowymi postaciami nowego projektu sportowego - Solerem i Gayą.

Kapitanowie Valencii mają stać się najlepiej opłacanymi piłkarzami w zespole, a ich pensje według doniesień medialnych przekroczą 3 mln € rocznie. Obaj gracze w wywiadach podkreślają swoją wolę kontynuowania kariery w barwach "Nietoperzy", jednak w obu przypadkach niezwykle ważny będzie dalszy rozwój projektu José Bordalása. Peter Lim traktuje sprawę Gayi i Solera jako priorytet, a ich utrata byłaby zdaniem większościowego udziałowca zbyt dotkliwa sportowo, ale też wizerunkowo, stąd tak duży wysiłek klubu w sprawie przedłużenia ich kontraktów. Kolejne miesiące pokażą czy uda się zatrzymać Hiszpanów, jednak tego typu ruch ze strony Meritonu, byłby pierwszym od bardzo dawna wyrazem zaangażowania w prowadzenie Valencii.

Kategoria: Ogólne | Cadena Ser, fot. Cadena Ser skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK06.10.2021; 22:19
Drużyna bez nich nie istnieje.
Mam nadzieję, że przedłużą kontrakty.
2. Mico07.10.2021; 14:05
MicoNie wyobrażam sobie drużyny bez nich. To są obecnie filary Valencii.

Do Solera byłem kiedyś bardzo sceptycznie nastawiony. Uważałem że to grajek na poziom Levante i bardzo dziwiło mnie zainteresowanie Man United jego osobą. Na szczęście myliłem się, Carlos okazał się bardzo dobrym grajkiem.

A Gaya to po prostu top lewych obrońców. Chociaż muszę przyznać, że akurat jemu nie miałbym za złe gdyby odszedł do lepszego klubu. Gość zasługuje na drużynę która walczy o trofea i regularnie gra w LM, a nie na taką która bije się o miejsce w środku tabeli. Mam do niego ogromny szacunek za to jak przywiązany jest do Valencii.