sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Swedberg na celowniku

Wojciech Ciuraj, 29.09.2021; 14:13

Młody pomocnik na radarze klubu

Włodarze klubu ze względu na ograniczone możliwości finansowe, intensywnie monitorują teoretycznie słabsze ligi w poszukiwaniu utalentowanych zawodników. Przykład Giorgiego Mamardashviliego pokazuje, że także w bardziej egzotycznych rozgrywkach można wypatrzeć prawdziwe talenty. Klub uważnie obserwuje Williota Swedberga,17-latka występującego w szwedzkim Hammarby.

Młody Szwed, mimo niewielkiego doświadczenia podbija lokalne rozgrywki. Naturalną pozycją Swedberga jest środek pola, jednak trenerzy wciąż szukają dla młodego gracza optymalnej roli w centralnej części boiska. Jego nienaganna technika i dojrzałość taktyczna zwróciła uwagę wielu europejskich klubów w tym Barcelony i Valencii. Co ciekawe sam Swedberg zapytany o zainteresowanie "Dumy Katalonii" stwierdził:

"To miło usłyszeć o zainteresowaniu Barcelony, ale w tym momencie koncentruję się na Hammarby. Barca to wielka marka, jednak prywatnie jestem kibicem Valencii".

Jak podaje Wikipedia, Williot Swedberg w dzieciństwie mieszkał kilka lat w Walencji stąd jego sympatia do "Nietoperzy". Niewykluczone, że klub będzie się starał uprzedzić rywali, przekonując utalentowanego pomocnika argumentem znajomości miasta. Choć w takich przypadkach najczęściej decydują względy finansowe, nie można wykluczać, że Swedberg wybierze właśnie Valencię jako kolejny przystanek swojej obiecującej kariery.

Kategoria: Transfery | Eldesmarque, fot. Eldesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.