Raport z Mestallety #29

Iwo Rubaszewski, 24.09.2021; 22:55

Mocny początek sezonu

Valencia Mestalla wygrała trzeci mecz z rzędu. W domowym spotkaniu przeciwko CD Olímpic „Nietoperze” po raz pierwszy zachowały czyste konto i ograły rywali 4:0.

Los Ches od samego początku dominowali na boisku. Prezentowali się dużo lepiej i ponownie bardzo szybko strzelili bramkę. W 5. minucie José David popędził prawym skrzydłem i dośrodkował piłkę w „szesnastkę”. Akcję na dalszym słupku zamknął Hugo González, który precyzyjnym strzałem głową dał VCF prowadzenie. W dalszych fragmentach pierwszej części gry Valencia próbowała zagrozić bramce kolejnymi centrami, jednak bezskutecznie. Olímpic stwarzał niewiele okazji, lecz po jednej z nich zdołał umieścić piłkę w siatce. Fran Giménez oddał strzał głową i pokonał golkipera. Wyskakując do strzału sfaulował jednak jednego z obrońców, sędzia bez wahania nie uznał trafienia.

W drugiej połowie Mestalleta naciskała, starając się podwoić prowadzenie. Nie było to łatwe zadanie, gdyż defensorzy przyjezdnych prezentowali wysoki poziom. Atakujący VCF sforsowali Olímpic po raz drugi dopiero w 70. minucie. Akcję długim podaniem z własnego pola karnego zainicjował Charly. Kilkudziesięciometrowe zagranie bez kłopotu przyjął Joseda, minął obrońcę, wpadł w pole karne i dograł do Pablo Gozálbeza. Pomocnik przyjął i spokojnie wykończył sytuację. Po utracie drugiego gola goście stracili wiarę w korzystny wynik. Valencia skorzystała z niemocy rywala i wkrótce prowadziła już 3:0. Brawurową akcję przeprowadził Fran Pérez. Hiszpan ruszył z futbolówką z 35. metra, stopniowo nabierał szybkości, położył pierwszego, później drugiego obrońcę, wpadł w pole karne na pełnej szybkości i delikatnym strzałem po ziemi pokonał Viorela. Przed końcowym gwizdkiem piłkarze Angulo zdołali dołożyć czwartą bramkę. Akcję ponownie zainicjowało długie podanie ze strefy obronnej. Tym razem wyśmienicie przyjął je Bashiru i uderzeniem lewą nogą ustalił wynik spotkania.

Tercera RFEF, 3. kolejka

Valencia Mestalla - CD Olímpic 4:0

Bramki: H. González (5’), P. Gozálbez (70’), F. Pérez (80’), Bashiru (90’)

Valencia Mestalla: Charly, Iván Muñoz, Adri Gómez, H González (Bashiru .M, 80’), P. Alemañ, Alberto Marí (Javi Guerra, 61’), Gozálbez, César Tárrega, José David (Marc Ferris, 86’), Fran Pérez (N’Dombasi, 80’), C. Mosquera (R. Iranzo, 86’)

CD Olímpic: Viorel, Tendillo (Eloy Albuixech, 85’), Joan Esteve, Frangi, J. Montero, Rueda (Raúl Gómez, 74’), Moscardo (Raul Sanchis, 85’), Pallarés, Leomar (Sergio Sanchis, 74’), Juanjo Calvo (Luis Ramón, 85’), Rafa Gimeno

Wynik oraz tabelę Tercera RFEF znajdziecie tutaj.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | fot. valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)