sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kangin odchodzi do Mallorci

Wojciech Ciuraj, 29.08.2021; 15:52

Koreańczyk opuszcza Mestalla

Po dziesięciu latach od zasilenia akademii, Kangin Lee zakończył swoją przygodę z Valencią. Nowym klubem pomocnika będzie Mallorca. Koreańczyk przeniesie się na Baleary na mocy wolnego transferu po rozwiązaniu umowy z obecnym klubem.

Odejście Kangina na zawsze już pozostanie symbolem wieloletnich zaniedbań i błędnych decyzji podejmowanych przez Meriton. Piłkarz wokół, którego miał być budowany projekt Petera Lima odchodzi za darmo bez zagwarantowanego procentu kolejnego transferu, ponieważ Valencia musiała zwolnić miejsce dla piłkarza spoza Unii Europejskiej. Po nieudanym procesie przedłużenia umowy Ferrana Torresa, klub zarzekał się, że Hiszpan jest odosobnionym przypadkiem. Jednak kolejny dobrze rokujący wychowanek z roczną umową jest najlepszym dowodem na to, że włodarze klubu nie uczą się na błędach.

Koreańczyk swoją postawą nie przekonał jednak w pełni żadnego ze szkoleniowców, którzy przewinęli się przez zespół w ostatnim czasie. Zarówno Marcelino, Celades jak i Javi Gracia podkreślali, że ofensywny pomocnik musi uzbroić się w cierpliwość i ciężko pracować. Jednak Kangin uskrzydlony nagrodą MVP młodzieżowych mistrzostwa świata rozgrywanych w Polsce czuł się gotowy do bycia wiodącą postacią drużyny. Młody zawodnik liczy, że w mniejszym klubie jakim jest Mallorca przywróci swoją karierę na właściwe tory. Koreańczyk w swoich mediach społecznościowych podziękował za wszystko co dała mu Valencia podkreślając, że akademia ukształtowała go zarówno jako człowieka jak i sportowca. To on samego Kangina zależy czy w dłuższej perspektywie okaże się, że klub popełnił błąd czy może rzeczywiście to po stronie zawodnika leżała większa wina.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. Cirian29.08.2021; 16:40
Cirian"Piłkarz, wokół którego..."
2. VShingoV29.08.2021; 18:08
Ja już bym tak nie obwiniał Meriton. Jasne, popełniają błędy, jednak nie tylko my tracimy graczy w ostatnim roku kontraktu. Ciężko rozegrać kontrakt/transfer takiego gracza. Gdy masz 2 lata do końca to liczysz, że przedłuży, a kibice by nie zrozumieli sprzedaży takiej. Z drugiej gdy masz już rok do końca to trzeba liczyć na to co da rynek.
Kangin niestety nie pokazał się tak jak od lat liczyliśmy. Niestety ciężko powiedzieć co poszło nie tak. Każdy kolejny trener miał problem z jego wpasowaniem do gry. Ciężko powiedzieć, która pozycja jest optymalna. Na skrzydle jakoś średnio go widziałem. Może ŚPO ale tym to już od dawna nie gramy.
3. LimaK29.08.2021; 20:21
Nie dało się go gdzieś sprzedać, choćby za te 10 mln?

4. Tomash87g30.08.2021; 07:54
To raczej nie jest przypadek, że kolejny trener odstawia Kang Ina, ale chyba nigdy aż tak dosadnie.
Miała być koreańska perła, wyszło co innego. Oby w barwach Mallorki mu się powiodło.
5. Mico30.08.2021; 12:48
MicoKangin talent ma niewątpliwie, ale z takim podejściem nie wróżę mu wielkiej kariery.

Szkoda tylko że odchodzi za free.