sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia wykupi Mamardashviliego

Wojciech Ciuraj, 17.08.2021; 11:41

Korzystne warunki transferu

Giorgi Mamardashvili szturmem zdobył silną pozycję w zespole José Bordalása. Dzięki kontuzjom Cillessena i Domènecha młody Gruzin otrzymał szansę pokazania się w LaLidze, którą wykorzystał w świetnym stylu. Intencją klubu jest jak najszybsze zabezpieczenie przyszłości młodego bramkarza, który może stać się prawdziwą rewelacją ligi.

Młodzieżowy reprezentant Gruzji przybył do Valencii by wzmocnić drugą drużynę i choć sztab zdawał sobie sprawę z jego potencjału, nikt nie spodziewał się, że tak szybko wywalczy sobie silną pozycję w zespole. Swoją zwinnością, charyzmą i dojrzałością zdobył serca zarówno kibiców jak i kolegów z drużyny, którzy podczas meczu z Getafe nie szczędzili mu gestów wsparcia i uznania. Formalnie Mamardashvili przebywa na wypożyczeniu w klubie, jednak Valencia posiada niezwykle korzystną klauzulę wykupu. Do 30 czerwca 2022 roku wynosi ona 1 mln €, jednak jeśli klub zdecyduje się wykupić Gruzina do końca bieżącego roku, kwota ta będzie jeszcze niższa. Według różnych źródeł może ona wynieść między 750.000, a 500.000 €.

Kariera młodego bramkarza nabiera rozpędu. Niedawno Giorgi Mamardashvili po raz pierwszy otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji. Zdaniem wielu komentatorów, 20 -latek może utrzymać miejsce między słupkami także po powrocie Jaspera Cillessena.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK17.08.2021; 11:57
To był dopiero jeden występ, ale widać, że umiejętności to ten chłopak ma ogromne :)

2. Marecki3118.08.2021; 12:12
Życzę mu jak najlepiej. Ale to byl pierwszy mecz. Wszystko się wyjaśni jak nie daj Boże popełni jakiegos babola. Wtedy albo zostanie na szczycie albo spadnie i świat o nim zapomni jeśli nie poradzi sobie z krytyka. Trzymam mocno kciuki.