Trofeo Naranja dla Valencii

Iwo Rubaszewski, 04.08.2021; 22:54

Zwycięskie spotkanie z Milanem

W kolejnym z towarzyskich spotkań Los Ches zmierzyli się z AC Milanem w meczu o Trofeo Naranja. Przez 90 minut nie padły gole, lecz VCF rozstrzygnęło losy starcia w rzutach karnych, wygranych 5:3.

W 18. minucie spotkania zawodnicy Milanu stworzyli pierwszą groźną sytuację. Po błyskotliwym dryblingu Brahima Díaza futbolówka trafiła po nogi Samu Castillejo, lecz uderzenie Hiszpana zostało pewnie wyłapane przez Giorgiego Mamardashvilego. Valencia kilka chwil później również starała się otworzyć wynik. Maxi rozciągnął piłkę do lewej strony, gdzie biegł osamotniony Czeryszew. Rosjanin oddał strzał, który został wybroniony przez Mike’a Maignana. Bliski szczęścia był Fodé Ballo-Touré. Francuz wykorzystał kolejne świetne prostopadłe zagranie od Brahima, znalazł się na wysokości 7. metra, ale jego strzał z ostrego konta przeleciał nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy podopieczni Bordalása zaatakowali. Najbliżej trafienia był Thierry Correia, ale jego uderzenie odbił Maignan. W 60. minucie Los Ches byli bardzo bliscy utraty gola. Brahim otrzymał piłkę w samym centrum pola karnego. Kompletnie niepilnowany Hiszpan oddał silny strzał, celując w dolny róg bramki. Mamardashvili popisał się refleksem i instynktowną robinsonadą utrzymał czyste konto. Kilkanaście minut później Gruzin zatrzymał też szarżę Theo Hernándeza.

Czas gry upłynął, a na tablicy wyników wciąż widniało 0:0. Oznaczało to serię jedenastek, którą rozpoczęła Valencia.

1:0 Manu Vallejo

1:1 Olivier Giroud

2:1 Maxi Gómez

2:2 Davide Calabria

3:2 Gonçalo Guedes

3:2 Rade Krunić uderzył obok słupka

4:2 Vicente Esquerdo

4:3 Ante Rebić