Valencia pokonuje Levante

Iwo Rubaszewski, 30.07.2021; 21:13

Zwycięski sparing

W lokalnej rywalizacji z Levante VCF zatriumfowało 1:0 po golu Omara Alderete. Goście nie skończyli spotkania w komplecie – czerwoną kartkę obejrzał Mickaël Malsa.

Od pierwszych minut Valencia prezentowała się dobrze i zaatakowała Levante. Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Maxi Gómez, nabiegł na bezpańską piłkę na 14. metrze, jednak jego techniczny strzał minimalnie minął słupek. „Żaby” starały się odpowiadać. Najgroźniejszą sytuację miał Roberto Soldado. Doświadczony Hiszpan świetnie przyjął piłkę, odskakując od obrońców i uderzył z ostrego kąta. Refleksem popisał się Giorgi Mamardashvili i uchronił Valencię od straty gola. Następnie ponownie ruszyły „Nietoperze”. Po dograniu Gayi, w sytuacji sam na sam znalazł się Hugo Guillamón, lecz skiksował, a druga próba – z dużo gorszej pozycji – została wybroniona przez Daniego Cárdenasa. Po chwili kolejną szansę miał Maxi. Bardzo dokładnym długi podaniem popisał się Mouctar Diakhaby, Gómez przyjął je, odwrócił się w stronę bramki i oddał strzał, który na jego nieszczęście wylądował na poprzeczce. Los Ches wykreowali jeszcze jedną okazję. Po przepuszczeniu futbolówki przez Maxiego strzelił Gonçalo Guedes, ale znów interweniował Cárdenas.

W drugiej połowie nic nie zapowiadało, by Valencia miała odpuścić i już w pierwszej akcji tej części gry byli bliscy gola. Techniczny strzał Maxiego zza pola karnego w pięknym stylu odbił bramkarz gości. W 56. minucie Levante pogorszyło swoją sytuację, gdyż Mickaël Malsa obejrzał czerwoną kartkę. Reprezentant Martyniki w brzydki sposób sfaulował Alessandro Burlamaqui’ego. Po chwili, gdy pomocnik „Żab” wstał z murawy, sędzia wyprosił go z boiska. W minucie 70. gospodarze wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Gayá. Piłka spadła na głowę niekrytego Omara Alderete, który bez problemu z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

Valencia CF – Levante UD 1:0

Bramka: Omar Alderete (70’)

Czerwona kartka: Mickaël Malsa (56’)

Valencia: Mamardashvili, Correia, Alderete, Diakhaby, Gayà, Hugo Guillamón, Burlamaqui, Jason, Jesús Vázquez, Guedes, Maxi Gómez. Z ławki: Paulista, Sobrino, Cheryshev, Vallejo, Javi Guerra, Fran Pérez, Diego López, Joseda

Levante: Cárdenas, Son, Rober Pier, Vezo, Clerc, Campaña, Radoja, Bardhi, De Frutos, Soldado, Roger. Z ławki: Morales, Malsa, Postigo, Miramón, Dani Gómez, Melero, Coke, Cantero, Panlo

Kategoria: Mecze | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (0)