sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Léa Siliki kolejnym transferem?

Iwo Rubaszewski, 24.07.2021; 19:08

Nowa opcja wzmocnienia pomocy

Realizując plan José Bordalása, Valencia poszukuje wzmocnień na pozycji defensywnego pomocnika. Do przewijających się już od dłuższego czasu w mediach Mauro Arambarriego, Jeffersona Lermy i Omara Mascarella dołączyło kolejne nazwisko – James Léa Siliki.

25-letni Kameruńczyk jest zawodnikiem Stade Rennais, w którego szeregach znajduje się od 2014 roku. Dołączył wówczas do drugiej drużyny francuskiego klubu. Siliki jest wychowankiem Guingamp, przez dwa lata był też graczem młodzieżówki PSG. W żadnym z tych zespołów nie zadebiutował na szczeblu seniorskim. Pierwsze mecze w Ligue 1 czy Lidze Mistrzów notował w koszulce Rennes. Mimo, iż od kilku sezonów nie schodził poniżej 20. występów, to w rozgrywkach 2020/2021 zszedł na drugi plan i łącznie zaliczył raptem 12 spotkań, w tym 3 od pierwszej minuty.

Léa Siliki prezentuje zbliżony profil piłkarski do Urosa Račica. Jest silny i odpowiednio pracuje w odbiorze, ale gdy trzeba jest w stanie podłączyć się do akcji ofensywnej. Cechuje go umiejętność radzenia sobie z piłką przy nodze pod presją rywala. Dysponuje też dobrym podaniem otwierającym. Nie radzi sobie jednak w pojedynkach powietrznych.

Sprowadzenie kameruńskiego pomocnika miałoby zrealizować cel Bordalása w możliwie najtańszy sposób, gdyż ewentualny transfer jest rozpatrywany jako low cost. Propozycja Valencii to wypożyczenie z opcją kupna. Jak informuje L’Equipe, Silikim są zainteresowane także Getafe, Watford i przede wszystkim Stade Brestois. We Francji pojawiły się informacje, że Brest dobił targu z Rennes (kwota transferu miała wynieść około 3 mln €), jednak pojawienie się zainteresowania VCF zamroziło transakcję.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva | ElDesmarque | L Equipe | fot. PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.