sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Fiorentina po Guedesa

Bogdan Wójcik, 12.06.2021; 12:10

Pierwsza oferta za Portugalczyka

Gonçalo Guedes jest bliski opuszczenia Valencii w letnim oknie transferowym. Jak donoszą włoskie media, Fiorentina złożyła pierwszą oficjalną ofertę za portugalskiego skrzydłowego. Włosi są skłonni zapłacić 18 mln € + 2 mln € zmiennych, jednak Valencia domaga się minimum 25 mln € aby zbilansować księgi rachunkowe przed 30 czerwca.

Po udanej końcówce sezonu Guedes zwrócił na siebie uwagę kilku zespołów. Do niedawna liderem wyścigu po Portugalczyka wydawał się być Everton, jednak angielski klub – w przeciwieństwie do Fiorentiny – nie nawiązał do tej pory żadnych oficjalnych kontaktów z Los Ches. Zarówno Valencia jak i sam skrzydłowy zdają sobie sprawę, że rozstanie byłoby najkorzystniejszym wyjściem dla obu stron. Valencia w trybie natychmiastowym potrzebuje przychodów ze sprzedaży zawodników oraz poluzowania budżetu płacowego, zaś Guedes czuje, że nadszedł moment na zmianę otoczenia.

Rogerio Guedes, ojciec Gonçalo, kilka tygodni temu w audycji radia Antena 1 w wymowny sposób wypowiedział się na temat obecnej sytuacji swojego syna:

„Gdyby nie problemy klubu w którym gra, wszystko byłoby w porządku. Gonzalo błyszczy tylko wtedy, gdy ma drużynę. Tylko to pozwala mu rozwinąć skrzydła. Czy odejdzie? Tego nie wiem, ale tam nie ma Ligi Mistrzów, nie ma nawet Ligi Europy..." – stwierdził ojciec zawodnika.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.