sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

"Znów podniosę ceny biletów”

Iwo Rubaszewski, 03.06.2021; 22:54

Rozmowa z Anilem Murthym

Po majowym wywiadzie Petera Lima, głos zabrała kolejna z istotnych postaci w klubowej hierarchii – Anil Murthy. Prezydent wypowiadał się na konferencji prasowej w ramach Campus France Singapore. Singapurczyk nie stronił od konkretnych deklaracji, mówiąc m.in. o podniesieniu cen biletów w razie powrotu kibiców na stadion.

Fragmenty wypowiedzi przedstawiciela Valencii zostały przytoczone w programie 90 Minutos w Plaza Radio.

„W moim odczuciu, ludzie piłki (nie wiem ile osób bierze udział w tym czacie, zdaję sobie sprawę z tego, że to nagrywają i nie mam z tym problemu) - nie są najmądrzejsi. Uważam, że zawodowcy z innych branż powinni przyjść, by usprawnić sposób zarządzania futbolem.”

„Od początku irytowałem wiele osób.” – mówił, śmiejąc się. „Wiem jednak, że jestem na dobrej drodze, gdy mówią mi ‘Taka jest piłka, nie zrozumiesz tego’. To sprawia, iż jestem jeszcze bardziej pewny tego, że podążam we właściwym kierunku.”

„Mam obsesję na punkcie podejmowania decyzji na postawie danych. Nie mów mi, że robisz coś bez danych popierających tę decyzję. Dla przykładu – ceny karnetów. Ustalenie cen karnetów i biletów na pojedyncze mecze jest dla nas corocznym dylematem. W przeszłości, zanim objąłem dowodzenie, gdy radziłeś sobie słabo, kończyłeś dwunasty - to musiałeś żądać mniej pieniędzy, by przyszło więcej fanów. Po prawdzie, to nawet lepiej: rozdajmy bilety! Wpuszczajmy na stadion za darmo i będziemy mieli więcej fanów. Poprosiłem, by pokazano mi dane, gdyż wydawało mi się, że to emocjonalna decyzja bez żadnych postaw. Moja odpowiedź brzmiała: ‘Nie wierzę wam. Sądzę, że darmowe bilety uczynią widowisko mniej wartościowym i przyjdzie mniej ludzi.’ Podniosłem ceny wejściówek o 20% i wyprzedaliśmy je. Rok temu poradziliśmy sobie dobrze, więc podnieśliśmy ceny o kolejne 20%. I znów je wyprzedaliśmy. W tym roku nie poradziliśmy sobie dobrze, ale jeśli Covid pozwoli na otwarcie stadionu, to znów podniosę ceny biletów.”

Kategoria: Ogólne | Super Deporte | PlazaDeportiva | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Volson03.06.2021; 23:12
Przeczytałem i szczęka mi opadła.
2. lasio04.06.2021; 08:29
Wszystko się zgadza- ma gość rację: jeśli pożyczysz komuś książkę to ta osoba może ją przeczyta, a może nie. Jeśli ta osoba wydrukuje sobie książkę z pdfa to prędzej ją przeczyta- bo zainwestowała i ta książka będzie miała dla tej osoby jeszcze większą wartość. A jeśli ta osoba kupi książkę w księgarni to jest to dla niej jeszcze większy bodziec do jej przeczytania. To o czym mówi Anil w wywiadzie przytacza Roberto Cialdini w swoich książce "Wywieranie wpływu na ludzi". Problem jest w tym, że Anil jest burakiem, który czuje się nieśmiertelny w zarządzaniu klubem (albo przynajmniej tak myśli) i zapomniał, że o pewnych rzeczach po prostu się nie mówi. On w tym wywiadzie powiedział mniej więcej tak: "moja prawda jest najmojsza i będę Was ruch** na kasę"- taki wysłał przekaz w świat. Efektem takiego gadania są komentarze jak ten powyżej.
3. Cirian04.06.2021; 22:00
Cirian...sałatki szkoda...
4. Vicente7325.06.2021; 16:01
Vicente73Zapytam tylko: czy ten koleś jest zwykłym palantem czy prezydentem ważnego klubu w historii europejskiej piłki?