sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jesús Vázquez przedłużył kontrakt

Bogdan Wójcik, 03.06.2021; 13:56

Utalentowany wychowanek z nową umową

Valencia oficjalnie ogłosiła przedłużenie umowy z Jesúsem Vázquezem, jednego z najbardziej utalentowanych zawodników szkółki Valencii. Nowy kontrakt 18-letniego lewego obrońcy obowiązywać będzie do 2025 roku. Piłkarz odrzucił liczne oferty zarówno z kraju jak i spoza Hiszpanii i zdecydował się kontynuować karierę na Mestalla, licząc tym samym na więcej szans w pierwszej drużynie pod okiem José Bordalása.

Oficjalny komunikat klubu brzmi następująco:

„Valencia CF osiągnęła porozumienie z Jesúsem Vázquezem w sprawie przedłużenia jego kontraktu do czerwca 2025 roku. Reprezentant U-16, U-17 i U-18 dołączył do Akademii VCF, gdy miał zaledwie pięć lat. W obecnym sezonie grał w drużynie rezerw, ale zdołał zadebiutować już w pierwszym zespole w rozgrywkach pucharowych przeciwko Terrassie”.

Warunki nowej umowy są podobne do tych, które zaproponowano Kobie Koindrediemu. Obaj młodzi zawodnicy spędzą presezon z pierwszą drużyną Valencii, a nowy szkoleniowiec Los Ches zadecyduje, czy zostaną w pierwszym zespole na stałe, czy odejdą na wypożyczenie. Po spadku Valencii Mestalla ich pozostanie w drużynie rezerw wydaje się być wykluczone.

„Myślę o pracy, o ciągłym doskonaleniu się z dnia na dzień, o możliwości zadomowienia się w pierwszym zespole i byciu tam przez wiele lat. To coś, o czym marzysz, ale aż trudno ci w to uwierzyć. Walczysz o to i widzisz, że jest to coraz bliżej, że nadchodzi ten dzień. Musisz dać z siebie wszystko i pokazać, że zasługujesz na to, aby tam zostać na dłużej. Jestem w Valencii od 5. roku życia, uważam się za valencianistę z krwi i kości. Doradzono mi, abym walczył, abym miał osobowość, dzięki temu zaszedłem tak daleko. Valencia jest moim domem i zamierzam bronić jej barw z podniesioną głową” – powiedział po przedłużeniu umowy sam zainteresowany.

Miał kilka ofert

Zainteresowanie Jesúsem Vázquezem nie jest niczym nowym. Zarówno Juventus Turyn, jak i Borussia Dortmund już pod koniec 2020 roku pytały o tego zawodnika. Jednak ani europejskim potęgom, ani hiszpańskim drużynom które również zabiegały o jego względy nie udało się przekonać zawodnika do przenosin. Sam Vázquez nie kryje się z tym, że decyzję podjął sercem:

„Miałem kilka ofert, to prawda, ale więź z klubem i zaufanie, którym darzono mnie tutaj przez lata sprawia, że ​​chcę zostać tutaj przez długi czas” – stwierdził obrońca.

Lewi obrońcy „made in Paterna”

Valencia od lat słynie z wydawania na świat jakościowych lewych obrońców. Jordi Alba, Juan Bernat czy José Gayà udowodnili już swoją jakość, a w kolejce czekają m.in. Toni Lato, mający za sobą udany sezon w Almerii Álex Centelles czy błyszczący na wypożyczeniu do Lugano Adriàn Guerrero. Wydaje się jednak, że to właśnie Jesús Vázquez posiada odpowiednią jakość do wejścia w buty obecnego kapitana Valencii, którego przyszłość w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Ashkan03.06.2021; 14:12
Przedłużył tez Koba i Rivero.