sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cele Bordalása

Wojciech Ciuraj, 01.06.2021; 22:08

Nowy szkoleniowiec przystępuje do pracy

José Bordalás nie próżnuje. Od pierwszych dni przystąpił do pracy nad nowym projektem sportowym. Tuż po podpisaniu kontraktu, spotkał się z Miguelem Angelem Coroną by przedstawić swoje oczekiwania wobec letniego okienka transferowego.

Jak bumerang powraca temat transferu defensywnego pomocnika i środkowego obrońcy. W ubiegłym sezonie, Javi Gracia na każdym kroku podkreślał potrzebę wzmocnienia rdzenia zespołu, jednak nie doczekał się obiecanych transferów. Bordalás wierzy, że w jego przypadku będzie inaczej. Hiszpański szkoleniowiec przedstawił Coronie listę piłkarzy, którzy wpisują się w jego wizję gry. Były trener Getafe wobec niepewnej przyszłości Mouctara Diakhaby`ego oczekuje od klubu zakontraktowania dwóch stoperów. Co więcej Bordalás naciska na Coronę by byli to obrońcy lewonożni. W kadrze, którą dysponował w ubiegłbym sezonie Javi Gracia, jedynym stoperem o takiej charakterystyce był Eliaquim Mangala. Z celów spełniających te kryteria Miguel Angel Corona sonduje sytuacje Nastasica z Schalke, a także Luisa Abrama z argentyńskiego Vélez. Serb nie powinien kosztować wiele ze względu na spadek jego ekipy. Z kolei Peruwiańczyk byłby dostępny za darmo, bowiem jego kontrakt wygasa 30 czerwca.

Drugim kluczowym transferem ma być defensywny pomocnik. Bordalás nie ukrywa, że chętnie zakontraktowałby Mauro Arambarriego, z którym bardzo dobrze współpracowało mu się w Getafe. Niestety w jego przypadku przeszkodą najprawdopodobniej będzie wysoka klauzula odstępnego. Miguel Angel Corona zaproponował hiszpańskiemu szkoleniowcowi Omara Mascarella z Schalke, a także Yangela Herrerę występującego w ubiegłym sezonie w Granadzie, o którego Valencia zabiegała już zeszłego lata.

Przed włodarzami klubu pracowite okienko. Czy energia z jaką nowy szkoleniowiec przystąpił do planowania kadry wystarczy by otrzymać potrzebne wzmocnienia? Przekonamy się wkrótce.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. Ashkan01.06.2021; 23:16
Schalke zbłaźniło się w lidze bardziej niż My i szukamy tam piłkarzy? Aha.
2. Vicente7302.06.2021; 00:25
Vicente73Gdy widzę, jak Bordalas - trener, który stworzył najpaskudniejszą formę hiszpańskiej piłki w XX i XXI wieku (obronno-dewastacyjno-brutalno-wkurwiająco-niezainteresowane strzeleniem gola Getafe) - interesuje się od pierwszych godzin jedynie defensywnymi zawodnikami do uzupełnienia, to już tego Pana nie lubię. Nie chciałbym, by ten Pan stworzył z Valencii zespół tak znienawidzony i pozbawiony kibiców, co jego Getafe.
Ale powtarzam sobie: spokojnie, Vicente, może za moment facet zainteresuje się strzelaniem goli... Bez paniki... ;)
3. koperinho02.06.2021; 10:31
Ja pamiętam, że za najlepszych naszych czasów to my tak graliśmy. David Albelda to był gość, który nigdy nogi nie odstawił i kosił i brzydko faulował jak tylko mógł, a pozostał w pamięci jako nasz najlepszy defensywny pomocnik może i wszech czasów.
4. LimaK02.06.2021; 10:33
Bordalas prosi o zawodników pasujących do jego wizji gry... Obawiam się jednak tej "brzydkiej" Valencii...
Chyba, że nowy trener zmienił swoją wizję gry...

5. Mistic02.06.2021; 10:36
MisticUczciwie, wolę oglądać toporny futbol, ale z wynikami niż próby pięknej gry i walkę o utrzymanie do końca.
W naszym położeniu najważniejsze żeby to przyniosło efekt w postaci regularnego punktowania, za styl nikt nam miejsca w tabeli nie da.
6. ibiz02.06.2021; 10:43
@koperinho - dokładnie, kiedyś to było. Szybka laga i gol Villi lub Morientesa i potem zaciekła, solidna defensywa. Chciał bym wrócić do tamtych czasów...
7. Vicente7302.06.2021; 15:32
Vicente73@Mistic - wszystko pięknie, tylko Valencia w tym sezonie nie próbowała grać pięknie, bo nie miała po temu argumentów - ani trenera, ani zawodników. Po prostu grała topornie, tak jak piszesz. I efekt był taki: walka o wydostanie się ze strefy zagrożenia. Czyli miałeś swój toporny futbol, i walkę w dolnych rejonach tabeli.
8. staste7702.06.2021; 15:55
staste77Bordalas kiedyś twirdził, że miałby inny styl gdyby miał innych piłkarzy. Mam nadzieję, że wejdzie w ten projekt z otwartym umysłem i pokaże się z lepszej strony. Myślę, że będzie się chciał wypromować trochę na Valencii, żeby potem przeskoczyć do jakiegoś np. angielskiego zespołu, i pokazać, że jest dobrym trenerem, który nie tylko kosi rywali, ale gra mądrze i nowocześnie.