sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Everton zainteresowany Guedesem

Bogdan Wójcik, 26.05.2021; 11:40

Portugalczyk trafi do Premier League?

Udana końcówka sezonu w wykonaniu Gonçalo Guedesa spowodowała, że lista klubów zainteresowanych usługami portugalskiego skrzydłowego powiększyła się o kolejnego kandydata. Jak donoszą media, Guedes trafił na listę Evertonu, który musiałby zapłacić za niego co najmniej 20 mln €.

Zawodnik występujący z numerem „7” pod koniec sezonu stał się jednym z najjaśniejszych punktów Valencii. Od połowy marca zanotował 5 asyst i dołożył do tego 3 bramki, dzięki którym Los Ches zdobywali punkty m.in. z Villarrealem, Granadą, Realem Sociedad czy Eibarem. Jego rosnąca forma nie umknęła również uwadze Jorge Jesusa, który powołał go do reprezentacji Portugalii na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Wydaje się jednak, że pomimo dobrej dyspozycji to właśnie Portugalczyk jest jednym z głównych kandydatów do puszczenia szeregów Valencii. Pomijając aspekt sportowy, sprzedaż Guedesa zdaje się być istotna z punktu widzenia ekonomii. Valencia jest bowiem zobligowana do wygenerowania przychodu ze sprzedaży zawodników w wysokości minimum 26,5 mln € najpóźniej do 30 czerwca w celu zbilansowania ksiąg rachunkowych. Wartość ceny rynkowej zawodników ustalana będzie głównie na podstawie ich pensji oraz pozostałej do spłacenia amortyzacji, a obie te kwoty w przypadku Guedesa są stosunkowo wysokie.

W przypadku sprzedaży Guedesa należy również pamiętać, że PSG nadal posiada od 15 do 20 procent od jego sprzedaży (wartość ta różni się w zależności od źródła). Valencia chciałaby więc zainkasować za skrzydłowego minimum 25 mln €, jednak to nie klub a obciążony pandemią rynek transferowy będzie dyktował warunki.

Kategoria: Transfery | Plaza Deportiva, El Desmarque | fot. Mundo Deportivo skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. LimaK26.05.2021; 13:35
Czyli w sumie Valencia nie zarobi na tym transferze nic, bo z tego co kojarzę, zapłaciła PSG ledwie połowę z ustalonej kwoty, do tego dojdą jeszcze gwarantowane procenty ze sprzedaży Portugalczyka... "Interes życia" normalnie...
2. Volson26.05.2021; 14:32
Chyba, że Everton nam dodatkowo kogoś odda - wtedy chociaż będzie jakieś zastępstwo ;)
3. bartexb26.05.2021; 15:45
bartexbRobię krok w tył, by zrobić trzy do tyłu.
4. bartexb26.05.2021; 15:45
bartexbRobię krok w tył, by zrobić trzy do tyłu.
5. kOst26.05.2021; 21:04
kOstMoże by nam Gomesa wypożyczyli chociaż jako jałmużnę.