sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Były prezydent Lille kupi Valencię?

Bogdan Wójcik, 14.05.2021; 14:27

Gerard López sonduje trzy kluby

Gerard López, były prezydent LOSC Lille, rozważa kupno nowego klubu piłkarskiego. Jedną z ekip znajdujących się na jego radarze ma być Valencia, choć źródła bliskie Peterowi Limowi jednoznacznie zaprzeczają, że jest ona na sprzedaż.

Gerard López urodził się w Luksemburgu, ale dorastał w Galicji. W 2000 roku stał się miliarderem dzięki ogromnym inwestycjom w aplikację Skype. Do Lille przybył w 2017 roku i postawił sobie za cel powrót do regularnych występów w Lidze Mistrzów. Funkcję właściciela świeżo upieczonego mistrza Francji pełnił do grudnia 2020 roku. W latach 2012-2015 był także właścicielem zespołu Lotus w Formule 1, a od 2007 roku przewodniczył innemu klubowi piłkarskiemu – luksemburskiemu CS Fola Esch. Biznesmen bezskutecznie próbował przejąć dwie inne drużyny piłkarskie – Olympique Marsylia oraz... CD Lugo, klub z drugiej ligi hiszpańskiej. Stosunkowo niedawno przejął na własność także belgijski klub Mouscron i portugalską Boavistę.

Jak donosi prestiżowa, francuska gazeta L'Equipe, inwestor wraz ze swoją prawą ręką – Luisem Camposem – chciałby udowodnić skuteczność swojego modelu biznesowego w innym klubie występującym w jednej z czołowych lig europejskich. Według francuskich źródeł, López prowadzi zaawansowane rozmowy z właścicielami trzech klubów – Southampton, Genoi oraz właśnie Valencii. Źródła klubowe zespołu z Mestalla na ten moment zaprzeczają jakimkolwiek kontaktom w sprawie potencjalnej sprzedaży klubu i odwołują się do ostatnich słów Anila Murthy'ego, który niedawno stwierdził, że Peter Lim nie zamierza sprzedawać Valencii.

Według L'Equipe potencjalny zakup Genoi wyniósłby około 120 mln €, angielskiego Southampton 130-140, zaś przejęcie Valencii wiązałoby się z największymi kosztami. Francuscy dziennikarze twierdzą, że kupno klubu z Mestalla stanowiłoby bowiem koszt rzędu 160 mln €.

Kategoria: Ogólne | LEquipe, El Desmarque | fot. Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK14.05.2021; 16:16
Chciałbym, ale pewnie kupi Southampton...