sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Valladolid - zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 09.05.2021; 12:49

Kolejne ligowe starcie

Przed piłkarzami Valencii cztery finały, podczas których wielu z nich będzie chciało swoją postawą zwiększyć zainteresowanie potencjalnych nabywców w letnim okienku. W dzisiejszym meczu drużyna może przypieczętować utrzymanie w hiszpańskiej elicie i nieco ukoić rozgoryczenie kibiców.

Zwolnienie Javiego Gracii zaskoczyło piłkarzy. Oczywiście wszyscy zdawali sobie sprawę, że trwający wciąż sezon jest wielkim rozczarowaniem, jednak moment podjęcia tej decyzji wydawał się zawodnikom kontrowersyjny. Anil Murthy, który firmował tę decyzję swoim nazwiskiem twierdzi, że klub wyciągnie wnioski z tej sytuacji i aktualnie klub poszukuje "trenera-lidera", który będzie najważniejszym elementem projektu sportowego...O tym jaki stosunek do tego typu szkoleniowców ma Peter Lim przekonaliśmy się w 2019 roku.

Roli "strażaka" po raz kolejny podjął się Voro. Tymczasowy szkoleniowiec miał odbyć bardzo ostrą rozmowę z drużyną, podkreślając, że nie będzie tolerował egoistycznych postaw na finiszu rozgrywek. Zdaniem Hiszpana zapewnienie bezpiecznego utrzymania jest obowiązkiem jaki piłkarze mają wobec kibiców i herbu, który reprezentują. W ciągu tygodnia Voro testował kilka wariantów taktycznych, wydaje się jednak, że skorzysta ze schematów wypracowywanych przez Javiego Gracię. Najprawdopodobniej drużyna ponownie wyjdzie na boisko w formacji 3-5-2.

Bramki strzec ma dobrze dysponowany Cillessen. Zmiana szkoleniowca ma być szansą dla Ferro, który zdaniem hiszpańskich mediów może zająć miejsce obok Gabriela i Guillamóna. Na bokach pewniakami do gry są Correia i kapitan - José Luis Gayà. W pomocy ponownie zobaczymy Solera i Racica, których wspierał będzie uniwersalny Daniel Wass. Natomiast w ataku Voro chce postawić na Maxiego i Guedesa. Wysoka forma Portugalczyka jest niepodważalna i co ciekawe zmiana na stanowisku trenera najprawdopodobniej nie ułatwi Kanginowi powrotu do pierwszej jedenastki.

Poprzednie spotkanie obu ekip pozwoliło odbić się Valencii od dna. Czy dzisiejszy rezultat, również wleje optymizm w serca sympatyków klubu?

Valencia CF: Cillessen; Correia, Paulista, Guillamón, Ferro, Gayà , Soler, Racic, Wass; Guedes, Maxi Gómez.

Valladolid: Masip; Janko, Joaquín Fernández, El Yamiq, Olaza; Óscar Plano, Míchel, Roque Mesa, Jota; Sergi Guardiola i Weissman

Kategoria: Mecze | Własne, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.