sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dochodzenie Komisji ds. Rozgrywek

Bogdan Wójcik, 08.04.2021; 14:20

Sprawa Cala - Diakhaby nabiera tempa

Komisja ds. Rozgrywek LaLiga wszczyna dochodzenie w sprawie rasistowskiej zniewagi, której Juan Cala dopuścił się wobec Mouctara Diakhaby'ego. Wspomniany organ Federacji zdecydował na wniosek Departamentu ds. Integralności RFEF o wszczęciu nadzwyczajnej procedury dyscyplinarnej wobec piłkarza Cadizu za „zachowanie, które ostatecznie może stanowić jedno lub więcej naruszeń ogólnych przepisów sportowych zgodnie z artykułem 32 Kodeksu Dyscyplinarnego RFEF”.

Komisja, która zebrała się dziś rano, przeanalizowała wszystkie incydenty, które miały miejsce w ostatnią niedzielę w Kadyksie. Proces o który wnioskowała Valencia zostanie poprowadzony przez Juana Antonio Landaberea Unzuetę, który będzie odpowiedzialny za wszelkie procedury. Komisja ds. Rozgrywek podtrzymała jednocześnie żółte kartki, które na spółkę otrzymali Diakhaby i Cala. Valencia zamierza odwoływać się od kartki Francuza, którą – jak napisał w protokole Medié Jiménez – otrzymał za niesportowe zachowanie i kłótnię.

Cádiz wydaje oświadczenie

Cádiz, podobnie jak Valencia, również zdecydował się opublikować oświadczenie we wspomnianej sprawie. Jego treść brzmi następująco:

  • „W obliczu potwierdzenia otwarcia dochodzenia ws. Juana Cali przez komisję ds. Konkurencji na wniosek wydziału ds. Uczciwości RFEF w związku ze skargą klubu piłkarskiego Valencia CF, klub piłkarski Cádiz składa następujące oświadczenia:

  • – Całkowicie popieramy i cieszymy się, że RFEF otwiera dochodzenie w sprawie oskarżeń, które zostały skierowane przeciwko naszemu graczowi Juanowi Cali”.

  • – Mamy nadzieję i ufamy, że dla dobra piłki nożnej proces dochodzenia zostanie dokończony.

  • – Jeśli śledztwo zakończy się, czego jesteśmy pewni, rozstrzygając zbieżność z niesprawiedliwym oskarżeniem przeciwko naszemu graczowi Juanowi Cali, ten sam organ, kierując się tymi samymi kryteriami, musi podjąć niezbędne kroki, aby wszyscy ci, którzy bezpodstawnie oskarżali naszego zawodnika zostali ukarani.

  • – Klub piłkarski Cádiz będzie bronił swojego zawodnika przed wszelkiego rodzaju bezpodstawnymi oskarżeniami, tak jak w odwrotnym przypadku potępiłby i walczyłby przeciwko wszelkim zachowaniom sprzecznym z wartościami, których domaga się konkurencja i nasz własny podmiot.”

AFE apeluje o domniemanie niewinności

Stowarzyszenie Hiszpańskich Piłkarzy również wydało oświadczenie w sprawie epizodu, który wydarzył się podczas niedzielnego meczu pomiędzy Cádiz a Valencią:

  • „Domniemanie niewinności jest podstawowym prawem każdego człowieka, dopóki jego wina nie zostanie udowodniona. Tylko wtedy, gdy zostanie udowodniona, potępimy wszelkie rasistowskie lub ksenofobiczne działania, które dotykają piłkarzy zarówno na boisku, jak i poza nim”.

Kategoria: Ogólne | AS | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (13)

KOMENTARZE

1. caldinho08.04.2021; 23:46
caldinhoLiczę na to, że wyjdzie, że Cala był/jest bezpodstawnie oskarżony i zgasi się hipokrytów, mimo że szczekanie nie ustanie, pewnie będzie winna komisja, bo w składzie nie będzie czarnego człowieka :)
2. hubson9109.04.2021; 11:16
Ktoś wie dlaczego mam zablokowana możliwość pisania na shoucie?:->

Co do sytuacji to wyszło jak zawsze. Okazuje się ze rasizm najczęściej istnieje w głowach „obrażanych”
3. Olivio12309.04.2021; 12:26
hubson - kliknij "Zobacz całość" i otworzy Ci się możliwość pisania. Trochę "na około", ale da się pisać. Temat poruszany w kilku miejscach przez kilku ludzi, ale nie widziałem reakcji adminów.
4. Olivio12309.04.2021; 12:36
A w kwestii awantury Diakhaby-Cala: klub wydał oświadczenie, że w toku dochodzenia La Liga nie znalazła dowodów na rasistowskie słowa gracza Cadizu, ale vcf się z tym nie zgadza.

No to teraz mamy zagwozdkę, Panie i Panowie.

Zanim się zrobiło aferę, zanim się powiedziało cokolwiek, zanim wydało jednoznaczne oświadczenia, zanim się opluło kogoś (też tutaj na naszej stronie), i zanim rozerwało koszulę na klacie - trzeba było cierpliwie czekać. Ja czekałem. I na ten moment to ci wstrzemięźliwi triumfują. Może jednak nie jest tak źle z tym rasizmem na boiskach La Liga, hmm???

Wiem, wiem, oczywiście - nie znaleziono dowodów, nie oznacza to, że nie ma przestępstwa... tak, tak, jasne... ;)
5. hubson9109.04.2021; 12:41
Olivio123- dzieki! o dziwo działa dopiero na laptopie, na smartfonie nawet po wejściu nie działa:)

Co do oskarżeń, wiadomo że większość tego typu spraw jest nadmuchana do granic możliwości a potem balonik pęka i się okazuje, że nic tam nie ma:)
6. Olivio12309.04.2021; 12:41
Ale czekam cierpliwie dalej, bo zapewne pojawią się kolejne dowody i... no właśnie, woker182... i "nagrania"! Gdzie one są, u licha ciężkiego??? Tyle ich w sieci krążyło...

Nie atakuję. Pytam.
7. Lolo09.04.2021; 13:33
Szkoda, że im się na boisku nie chce walczyć z taką werwą jak w mediach społecznościowych.
8. Lizarazu09.04.2021; 14:42
LizarazuA zakończyło się dochodzenie?
9. ClaudioPiojoLopez09.04.2021; 14:47
Podobno komisją już kończy teraz jeszcze związek piłkarzy ma się przyjrzeć
10. facundo09.04.2021; 18:51
facundoMam nadzieje, ze wyjdzie na VCF i cala ta akcja nie skompromituje jeszcze bardziej klubu, a co za tym idzie idei fair play. Natomiast nie sądze, zeby RFEF szczegolnie zalezalo na wyjasnieniu sprawy. Przyklady z ubieglych lat pokazuja, ze najlepiej wychodzi im zamiatanie pod dywan oraz wewnetrzne wojenki. W Hiszpanii w tych kwestiach niewiele sie zmienilo od czasow ublizania tudziez wydawania malpich odglosow w strone Samuela Eto'o po rzucanie bananami w Daniego Alvesa

Umówmy sie - smrod ciagnalby sie latami. La Liga PR juz teraz nie ma najlepszy.

Szkoda, ze pilkarze nie dali z siebie wiecej. Po przerwie byla doskonala okazja do tego by wyjsc i wziac rewanz za idiotyczna zaczepke ze strony ich kapitana.

Swoją drogą, Cadiz pewnie teraz kolejnym poza Sevilla czy Getafe, ktory bedzie sie w meczach z nami spinal na 200%
11. El10.04.2021; 22:21
Pomyslalem o tym samym... Szkoda, że Albelda już nie gra. Pamiętam jak dziś gdy ktorys z przeciwników robił coś chamskiego w kierunku naszych, a pozniej uciekal na boisku przed Albeldą w obawie o swoje achillesy :)

A co do sprawy, to cieszę się że nie została zlekceważona przez klub i popieram zero tolerancji dla rasizmu, ale jednocześnie akcje typu "Juan Cala, no te creemos" uważam za nietrafione. Bez dowodów komunikaty Valencii powinny być zdecydowanie bardziej powściągliwe.
12. El_Duderino11.04.2021; 16:34
El_DuderinoSmutne co się z tą stroną stało.
13. hubson9111.04.2021; 18:39
El_duderino- Smutne jest to że ludzie nie lubią bezpodstawnych oskarżeń?;-)