sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mouctar Diakhaby zabiera głos

Mateusz Piniarski, 07.04.2021; 12:12

Wyjaśnienia zawodnika

Podczas niedzielnego meczu w Kadyksie wybuchł skandal na tle rasistowskim. Jeden z zawodników gospodarzy, Juan Cala, miał obrazić zawodnika Valencii - Mouctara Diakhaby’ego. Sam poszkodowany odniósł się do całej sprawy w filmie.

„Witajcie, chciałbym porozmawiać o tym, co zdarzyło się w niedzielę w Kadyksie. Po dwóch dniach uspokoiłem się i chciałbym się odnieść do sprawy. Podczas meczu zawodnik Cádiz obraził mnie, używając słów „Gówniany Czarnuch”. Ten zawodnik to powiedział, nie mogę tego tolerować i zaakceptować, co widzieliście w mojej reakcji na boisku, coś takiego nie może zdarzać się w normalnym życiu i przede wszystkim, nie może mieć miejsca w futbolu, który powinien być sportem szacunku.

Po tym co się stało, wraz z moimi kolegami z drużyny zdecydowaliśmy się pójść do szatni. To była dobra decyzja. Jeden z zawodników gospodarzy przyszedł do naszej szatni i zapytał się naszego piłkarza, czy jeśli Cala przeprosi to czy wrócimy na boisko. Drużyna powiedziała, że nie, to nie jest rzecz, obok której można przejść ot tak do normalności. Nie można zrobić czegoś takiego, wytłumaczyć się i przejść do porządku dziennego. Dziś czuję się dobrze, ale bardzo boli mnie to, co się stało. Cóż, to jest życie a rzeczy takie jak ta zdarzają się w życiu. Liczę na to, że La Liga szuka rozwiązań i że dowody są wystarczające by stało się to jasne, to wszystko.

Chciałbym podziękować klubowi, kolegom z drużyny, trenerom za solidarność i wsparcie w tym, co się stało. Wiele wsparcia i uczucia dali mi też kibice klubu. Chciałbym wam wszystkim powiedzieć, że wszystko ze mną w porządku i bardzo chcę wam podziękować. Dziękuję wam bardzo.”

Kategoria: Ogólne | własne | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. Tapczan07.04.2021; 22:36
Jestem zaskoczony, że się nie rozpłakał. Piłkarze bardzo często obrażają się na boisku właśnie po to, żeby rywal stracił opanowanie.
To nawet nie musi mieć nic wspólnego z rasizmem, no ale obecna tendencja do wiktymizacji czarnoskórych wyprała im łby.

Te dzbany nawet nie podumali, że przez tę szopkę stracili koncentrację i przegrali. No ale Paaanie, toż to RASIZM. Tego być nie może.

Co za czasy

2. obserwator198508.04.2021; 11:19
Nie wiem czy niektórzy wiedzą, ale piłkarze pod wpływem emocji często prowokują siebie nawzajem na boisku, używając różnych niewybrednych epitetów. Czy ktoś poza czarnymi obraża się do tego stopnia, że schodzi do szatni podczas meczu i przeżywa to jakby go co najmniej tam przekopali? Wątpię. To jest po prostu cyrk. Nie jestem rasistą, ale po prostu trzeźwo myślącym człowiekiem i nie idę ślepo za tą całą propagandą.
3. PaperFox08.04.2021; 18:53
PaperFoxTapczan , obserwator1985 a teraz cofnijmy się w czasie, popatrzcie Panowie na mecze kiedy to piłkarze walczyli, faule, spięcia co jakiś czas. Piłkarze z różnych części świata - biali, czarnoskórzy, azjaci itd., wyzywali się bez zakrywania "gęby" - bo kara (poprawność) i na pewno nie były to miłe słowa, a teraz jeden grajek drugiemu coś tam powiedział i robią po prostu Cyrk. Zamiast dać sobie po razie i gramy dalej.
A swoja drogą to nie wiem może Nasze wkłady do koszulek którzy je po prostu hańbią liczyli i może nadal liczą na 3pkt może za walkower, bo tylko tak mogą cokolwiek osiągnąć w tym sezonie.
Nie zdziwię się jak odwali im tak że zaraz w La Liga będą klękać jak w Premier League.

PS: Pytanie do adminów/redaktorów VCF czy innych tematów w tym serwisie jak M.Diakhaby i tzw "rasistowski skandal" już nie ma? Z tego co widzę to codziennie "rasizm".
4. Lizarazu09.04.2021; 14:37
LizarazuNie chce przesądzać co się wydarzyło, ale mimo że wielokrotnie sprzeczałem się tutaj z Lisovskim to stanę w jego obronie (po ostatnich dziwnych szczeniackich pojazdach ad personam w jego kierunku), bo zdecydowanie bliżej mi do jego zdania z komentarzy z poprzednich newsów. Można dopuszczać się prowokacji w różny inny sposób, odpalić matkę, siostrę, córkę, kopnąć jak Navarro, opluć jak Angulo i niech to bedzie też odpowiedź na koment Tapczana. I nie, nie przegraliśmy, bo się rozkojarzyliśmy czy jak stwierdziłeś 'straciliśmy koncentrację'. Przegraliśmy, bo jesteśmy słabi. Szkoda jedynie, że nie jesteśmy w lepszej sytuacji, bo jeśli rację ma Diakhaby i VCF można by zejść bez konsekwencji i wsadzić sobie w d. te -3+ pkt.
5. bojack09.04.2021; 17:19
bojackzgoda z powyzszym @lisovski etc

uzytkownik olivio123 sam sie podsumowal 'Z lisovskim nie polemizuję, bo to cymbał. W Warszawie mówimy na takich "ćmok". Chciał zaistnieć, a znowu się "przedstawił"

paperfox tez cos bredzi

'nie jestem rasistą, raczej nacjonalistą, ale irytuje mnie przewartościowywanie ideologii "respect" w ogóle i robienie z żydów i innych ras poszkodowanych :) Poprawność polityczna to najgorsza kupa.' ~ caldinho

bo skadinad wiemy ze najbardziej poszkodowani sa polacy. polska chrystusem narodow. haha ;D


6. Olivio12309.04.2021; 21:07
bojack - Ty bredzisz...
7. PaperFox09.04.2021; 21:14
PaperFoxbojack "peperfox też coś bredzi" - odnieś się do mojego "bredzenia" jeżeli masz jakieś kontrargumenty? Chętnie odpowiem.

"bo skadinad wiemy ze najbardziej poszkodowani sa polacy. polska chrystusem narodow. haha ;D"
- lewacki bełkot rodem z GW.
Proponuje nauczyć się poprawnie pisać w ojczystym języku.
8. aniolbezskrzydel09.04.2021; 22:06
Żenująca szopka. Mam tylko nadzieję, że nie bezie twist plota w postaci podważenia wersji Francuza i karnego zawieszenia go za pomówienia.
9. caldinho09.04.2021; 23:37
caldinhoPolacy byli murem chrześcijaństwa w europie i bronili jej przed dziczą, która obecnie robi poprawne politycznie zamachy na ludzi w europie zachodniej. Ale europa jest cywilizowana i nie może nie wpuszczać 1000 imigrantów z powodu 100 terrorystów, bo przecież nie każdy jest terrorystą :)