sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Celta - zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 20.02.2021; 12:30

Kolejny “finał”

Hiszpańskie media zgodnie donoszą, że rezultat dzisiejszego meczu, może przesądzić o losie Javiego Gracii. Drużyna przystępuje do starcia z Celtą po przygnębiającym starciu z Realem, w którym choć zabrakło niemal wszystkiego, najbardziej uderzający był brak odpowiedniego nastawienia. Czy dziś piłkarze będą mieli więcej ambicji i ponownie uratują trenera?

Javi Gracia od tygodni utrzymuje, że jego celem jest utrzymanie posady przynajmniej do końca sezonu. Mimo, że w 2021 jego podopieczni przegrali tylko z Atletico i Realem, jego przywództwo ponownie jest kwestionowane. W ciągu minionego tygodnia w klubie wrzało. Przebywający w Singapurze Anil Murthy zorganizował spotkanie z kapitanami, ambasadorami klubu, a także samym Javim Gracią. Konkluzują tych telekonferencji jest to, że liderzy drużyny są z Javim Gracią i wszyscy wierzą w poprawę wyników. Kapitanowie przeprowadzili także spotkanie wewnątrz szatni, podczas którego zarzucili części piłkarzy brak zaangażowania. Mówi się, że 4-5 piłkarzy jest już myślami w innych klubach i ich postawa szczególnie drażni Gayę, Solera, Doménecha i Paulistę. Pierwszy z nich niedawno udzielił wsparcia Gracii mówiąc, że jest jednym z najlepszych fachowców jakich spotkał w swojej karierze. Czy to wystarczy by dziś zdobyć komplet punktów?

Celta przystępuje do dzisiejszego spotkania mocno osłabiona. W drużynie z Galicji zabraknie Iago Aspasa i Braisa Méndeza, którzy pauzują za zebranie 5 żółtych kartek. Szczególnie brak tego pierwszego jest wielkim osłabieniem dla ekipy Eduardo Coudeta. Z kolei Javi Gracia będzie mógł liczyć na powracającego po długiej kontuzji Cillessena i pauzującego w poprzednim spotkaniu Guillamóna. Wiele jednak wskazuje na to, że Hiszpan ponownie postawi na Jaume, natomiast obok Hugo Guillamóna zobaczymy Gabriela Paulistę. Na bokach obrony ponownie jak w poprzednich spotkaniach wystąpią Thierry Correia i José Luisa Gayà. W pomocy najprawdopodobniej dojdzie do zmian względem poprzedniego spotkania. Trener był mocno niezadowolony z postawy Guedesa, w związku z tym do wyjściowej jedenastki ma wskoczyć Yunus Musah, który zajmie miejsce Portugalczyka na lewym skrzydle. Natomiast w ataku Maxiemu Gómezowi partnetował będzie Kangin Lee, który po kilku tygodniach przerwy ma powrócić do wyjściowej jedenastki.

Po raz kolejny w tym sezonie los Javiego Gracii jest w rękach jego piłkarzy. Drużyna potrzebuje punktów, jednak bez odpowiedniego nastawienia będzie o nie trudno nawet z osłabioną Celtą Vigo.

Przewidywane składy:

Valencia: Jaume; Correia, Paulista, Guillamón, Gayà; Wass, Soler, Racic, Musah; Kangin, Maxi.

Celta Vigo: Rubén Blanco; Hugo Mallo, Araujo, Murillo, Aaron Martín; Beltrán, Renato Tapia, Solari, Nolito, Denis Suárez i Santi Mina.

Kategoria: Mecze | El Desmarque, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.