Raport z Mestallety #14

Iwo Rubaszewski, 15.02.2021; 22:21

Porażka z liderem

W minionej serii gier „Nietoperze” udały się na wyspy, by zmierzyć się z bezsprzecznym hegemonem Segunda B aktualnego sezonu – Ibizą. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się porażką Los Ches aż 0:4. Tym razem wymiar kary był nieco niższy, Mestalleta przegrała 0:3. Kolejny brak zwycięstwa sprawił, iż drużyna z Walencji spadła na 10. miejsce i stała się czerwoną latarnią ligi.

Piłkarze Óscara Fernándeza zaczęli mecz bez strachu. Stwarzali sytuacje, ale marnowali je Vincente Ezquerdo oraz Carlos González. Gracze Valencii prezentowali lepszą piłkę, lecz ich starania niemal zostały zniweczone przez błąd indywidualny Marca Ferrisa. Kapitan sfaulował w polu karnym Sergio Castela, pociągając go za koszulkę. Sędzia wskazał na wapno, ale z 11. metrów pomylił się Javi Lara. Po tym zmarnowanym stałym fragmencie gry obraz meczu zmienił się o 180 stopni i gospodarze przejęli kontrolę. Ibiza udowodniła przewagę w 37. minucie. Długą piłkę posłał bramkarz Germán Parreño, a sytuację na bramkę przekuł Davo, pokonując Emilio Bernada zastępującego między słupkami bramki Mestallety Unaia.

W drugiej części gry oba zespoły zagrały bardziej otwarty futbol. Zdecydowanie zaatakowały „Nietoperze”. Bezskuteczne próby wyrównania wyniku podejmowali Gozálbez i González. Szczęście nie było po stronie przyjezdnych, Adri Gómez trafił w słupek, a Ezquerdo w poprzeczkę. Zawodnicy lidera tabeli również kreowali sytuacje, ale byli konkretniejsi od swoich rywali. W minucie 73. wrzutkę z rzutu rożnego wykorzystał obrońca David Goldar. Defensor okazał się katem Mestallety, w samej końcówce skompletował dublet i ustalił wynik na 3:0 dla swojego zespołu. W ostatnich minutach piłkarze Valencii Mestalla nie zdołali utrzymać nerwów na wodzy. Facundo García obejrzał czerwoną kartkę za obrazę arbitra.

Segunda División B, grupa III, 14. Kolejka

UD Ibiza – Valencia Mestalla 3:0

Bramki: Davo (37’), D. Goldar (73’, 89’)

Czerwona kartka: F. García (90’)

UD Ibiza: Germán, Morillas, Goldar, Rubén, Pardo, Davo (Rodado, 83’), Manu Molina, Javi Pérez (Cirio, 87’), Javi Lara (Ekain, 62’), S. Castel (Batanero, 83’), Kike López (Karim, 87’)

Valencia Mestalla: E. Bernad, J. Vázquez, G. Molina, Adri Gómez (Fran Pérez, 80’), Carlos Glez (H. González, 64’), Esquerdo, Marc Ferris (José David, 64’), Emaná (Ndombsai, 80’), K. Koba Leïn (F. García, 64’), Gozálbez, Facu

Kategoria: Ogólne | Super Deporte | valenciacf.com | fot. Academia VCF Twitter skomentuj Skomentuj (0)