sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kara Guillamóna i Gracii podtrzymana

Iwo Rubaszewski, 13.02.2021; 23:42

Odwołanie odrzucone

Hugo Guillamón oraz Javi Gracia zostali ukarani odpowiednio jednym i dwoma meczami zawieszenia. Kara jest konsekwencją zachowania trenera, który namawiał obrońcę do „wykartkowania się”. Złożone odwołania zostały rozpatrzone negatywnie przez Komisję Odwoławczą.

Wspomniane zajście miało miejsce w pierwszym ligowym spotkaniu przeciwko Atlético Madryt na Mestalla, 28. listopada (0:1). Guillamón doznał urazu i był zmuszony do opuszczenia placu gry. Zanim Hiszpan został zmieniony, Gracia nakazał mu złapanie żółtej kartki, która miała być kartką numer 5, co oznaczałoby mecz przerwy dla obrońcy. Miało to na celu wykorzystanie sytuacji, w której 21-latek pauzuje ze względu na kontuzję i jednocześnie wyzerowuje licznik żółtych kartoników. Defensor zastosował się i złapał „żółtko” za opóźnianie gry. Całe wydarzenie uchwyciły kamery.

Ostatecznie po dwóch odrzuconych odwołaniach ze strony Valencii, obrońca i szkoleniowiec zostali ukarani. Guillamón nie zagra w meczu z Realem Madryt i zapłaci 600 € grzywny. Javi Gracia nie usiądzie na ławce trenerskiej w spotkaniu z „Królewskimi” oraz w przyszłotygodniowym starciu przeciwko Celcie Vigo. Jego miejsce przy linii bocznej zajmie Zigor Aranalde.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque | AS | fot. AS skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.