Rok bez dwóch zwycięstw z rzędu

Bogdan Wójcik, 08.02.2021; 14:26

Niechlubne osiągnięcie Los Ches

Pomimo zdobycia punktu w niedzielnym starciu z Athletikiem Bilbao na San Mamés, Valencii nie udało się przerwać niechlubnej passy jaką jest brak zwycięstwa w dwóch następujących po sobie meczach od ponad roku. Ostatni taki przypadek miał miejsce na przełomie stycznia i lutego 2020 roku, kiedy to Valencia najpierw odebrała trzy punkty Barcelonie, a kilka dni później zwyciężyła z Celtą Vigo.

Oba wspomniane mecze zostały rozegrane na Estadio Mestalla. Najpierw domowa twierdza Nietoperzy przyjęła u siebie 25 stycznia Barcelonę. Valencia po pasjonującym spotkaniu wygrała z Dumą Katalonii 2-0, a obie bramki w tym meczu zdobył Maxi Gómez, który w początkowych minutach przestrzelił rzut karny. Tydzień później, a dokładniej 1 lutego, Valencia zmierzyła się z Celtą Vigo, którą pokonała 1-0 po bramce Carlosa Solera zdobytej w końcówce meczu. Od tego czasu Valencii nie udało się odnieść dwóch zwycięstw z rzędu w ramach rozgrywek LaLiga.

Ekipa dowodzona przez Javiego Gracię przyjechała na San Mamés po pokonaniu u siebie Elche 1-0. Było to piąte zwycięstwo Valencii w tym sezonie ligowym, jednak żadne z nich nie zostało powtórzone w następnej kolejce. Najpierw po derbowym zwycięstwie z Levante na inaugurację sezonu przyszła kolej na porażkę z Celtą Vigo, następnie po pokonaniu Realu Sociedad zespół przegrał z Realem Betis, później po sensacyjnym zwycięstwie z Realem Madryt Los Ches zaliczyli wpadkę remisując z Deportivo Alaves, zaś po pokonaniu Realu Valladolid podopieczni Gracii zremisowali z Osasuną. W ubiegłym sezonie, po wspomnianych zwycięstwach z Barceloną i Celtą, Nietoperze nie byli w stanie podtrzymać zwycięskiej passy po ówczesnym pokonaniu odpowiednio Realu Betis, Osasuny, Realu Valladolid i Espanyolu.

Kategoria: Ogólne | Mundo Deportivo | fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)