Zwycięstwo nad Elche

Artur Lipka, 30.01.2021; 22:46

Cenne 3 punkty

Valencia wygrywa z Elche 1:0. Wygrana z beniaminkiem zapewniła „Nietoperzom" pięciopunktową przewagę nad strefą spadkową, do której ostatnio się niebezpiecznie zbliżyły. Jedynego gola meczu zdobył Daniel Wass.

To spotkanie nie należało do kategorii porywających. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, mimo że w teorii Valencia powinna dominować nad walczącym o utrzymanie Elche. Większość z nich miała miejsce w pierwszej połowie.

Najpierw znakomitą okazję miał Daniel Wass, który otrzymał doskonałe podanie w pole karne i minął wychodzącego bramkarza. Jednakże jego strzał zablokował wślizgiem obrońca. Za drugim razem Duńczyk nie zawiódł i strzelił bramkę. Po świetnym dośrodkowaniu od Guedesa, Wass uderzeniem głową pokonał bramkarza Elche.

Goście próbowali się odgryźć, ale obiecująca, indywidualna akcja Tete Morente zakończyła się uderzeniem nad poprzeczką. Minutę później Manu Vallejo został sfaulowany w polu karnym Elche i sędzia odgwizdał rzut karny. Przystąpił do niego jak zwykle Carlos Soler, ale tym razem Hiszpan nie zdołał zdobyć gola z 11. metra. Chwilę później goście znowu mieli okazję na wyrównianie, ale strzał zza pola karnego oddany przez Johana Mojice został obroniony przez Jaume.

Na początku drugiej połowy Soler popisał się ładną, indywidualną akcją, którą wykończył strzałem, niestety obronionym przez bramkarza. Tym bardziej szkoda tej sytuacji, gdyż pomocnik Valencii mógł podać do któregoś z kolegów. Szanse na zmienienie wyniku mieli jeszcze Johan Mojica i Goncalo Guedes, ale oboje spudłowali. Na tym emocje się skończyły i przez dłuższy okres zawodnicy Valencii chcieli jedynie dowieźć wynik do ostatniego gwizdka.