VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Pedro Cortés oskarżony o molestowanie

Bogdan Wójcik, 22.01.2021; 11:36

Kontrowersje wokół byłego prezesa

Pedro Cortés, który piastował stanowisko prezesa Valencii w latach 1986 oraz 1997-2001, został oskarżony o wykorzystywanie seksualne jednego z chłopców grających dla VCF Academy. Hiszpan oficjalnie zaprzeczył doniesieniom, jednak w czwartkowe popołudnie podał się do dymisji z funkcji delegata RFEF.

Sprawa dotyczy skargi wniesionej przez rodzinę nieletniego chłopca do Sądu Pierwszej Instancji w Paternie w listopadzie 2020 roku. Według doniesień mediów, Pedro Cortés miał dopuścić się naruszenia nietykalności cielesnej chłopca w wieku pomiędzy 16 a 17 lat poprzez dotykanie go w trakcie podwózki samochodem do Miasteczka Sportowego Paterna. Do zeznań nieletniego dołączono także szereg rzekomo potwierdzających jego wersję wydarzeń wiadomości na WhatsAppie, które oskarżony miał wysłać do chłopca.

Cortés zaprzecza i podaje się do dymisji

„Nikogo nie skrzywdziłem ani nie dotknąłem. To kłamstwo. Jestem spokojny, ufam sprawiedliwości i wierzę, że sprawa zostanie umorzona. Nie jestem sprawcą przemocy, całe życie byłem wśród graczy. Rzekome wiadomości na WhatsAppie to montaż. Wkładają mi do ust słowa, których nie wypowiedziałem. Udowodnię to przed sądem, a następnie zamierzam wystąpić przeciwko nim za fałszywe oskarżenie” – powiedział wyraźnie poruszony Cortés.

W czwartkowe popołudnie podał się z kolei do dymisji z funkcji delegata RFEF, aby nie działać na szkodę wizerunku federacji oraz móc w pełni skupić się na obronie. Do dnia wczorajszego był on jedną z wiodących postaci federacji, z którą związany był od 2001 roku. W 2010 roku wyjechał wraz z reprezentacją Hiszpanii na Mundial w RPA, gdzie La Furia Roja odniosła historyczne zwycięstwo. Cortés to także ceniony przedsiębiorca. Wraz ze swoim bratem Rafaelem jest jednym z założycieli firmy transportowej SEUR. Z kolei w 2017 roku jego nazwisko znalazło się na świeczniku z powodu niespodziewanej śmierci jego 42-letniego syna, również noszącego imię ojca – Pedro.

W czwartek, chcąc odciąć się od jakichkolwiek koneksji pomiędzy byłym prezesem a klubem, Valencia wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym podkreśliła że dochodzenie jest otwarte, a wydarzenia które rzekomo miały miejsce działy się poza klubowymi obiektami. Oto pełna treść oświadczenia:

Valencia wydaje oficjalne oświadczenie

„W związku z opublikowanymi informacjami dotyczącymi domniemanego przypadku wykorzystania seksualnego zawodnika VCF Academy przez osobę trzecią, klub pragnie oznajmić, iż:

  1. Od momentu, gdy klub dowiedział się o wydarzeniach, priorytetem Valencii CF jest towarzyszenie naszemu zawodnikowi i jego rodzinie, aby zapewnić im dobre samopoczucie i zaspokoić ich potrzeby w tych trudnych dla nich czasach.

  2. Domniemane zdarzenia miały miejsce poza naszymi obiektami i są badane przez władze, które udzieliły Valencii CF prawa do pełnej dyskrecji. Z szacunku dla wspomnianego śledztwa nie będzie więcej publicznych informacji na ten temat.

  3. Valencia CF pragnie przypomnieć, jak ważne jest zachowanie prywatności osób poszkodowanych. Wszyscy mamy obowiązek szanować osoby dotknięte trudnościami i unikać spekulacji, które mogą powodować jeszcze więcej szkód. Klub nie będzie tolerować żadnych skandalicznych czynów, które mogłyby spowodują dalsze cierpienie u osób poszkodowanych.

  4. Valencia CF oraz VCF Academy dysponują profesjonalnym personelem i niezbędnymi kontrolami w celu ochrony i wykrywania tego rodzaju wykroczeń oraz utrzymania bezpiecznego środowiska. Będziemy nadal zapewniać, że nasze środki są rygorystyczne, aby chronić dobrobyt wszystkich członków Valencii CF.

  5. Valencia CF, szanując domniemanie niewinności, ufa sprawiedliwości w rozwiązaniu tej sprawy.”

Kategoria: Ogólne | El Espanol, Marca, El Desmarque | fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Dzidek22.01.2021; 12:09
DzidekByć może mogliby przenieść go do innej delegatury, co myślicie? To na pewno rozwiązałoby problem.
2. Cirian22.01.2021; 12:56
CirianOd 1917?