sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valladolid vs. Valencia – zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 10.01.2021; 15:35

Mecz w zimowej aurze

Czwartkowe spotkanie pucharowe było pierwszym testem dla Javiego Gracii. Po przekonującej wygranej z niżej notowanym rywalem czas na prawdziwy sprawdzian - wyjazdowy pojedynek z Realem Valladolid.

Zarówno trener jak i kluczowi gracze konsekwentnie powtarzają, że każdy kolejny mecz jest finałem. Sytuacja w tabeli niewątpliwie zwiększa nerwowość w szatni. Jednak jak pokazała choćby Celta Vigo, kilka korzystnych rezultatów może zmienić sytuację o 180 stopni. Podopieczni Javiego Gracii pokrzepieni awansem do kolejnej rudny Pucharu Króla spróbują odnieść pierwsze zwycięstwo na stadionie przeciwnika w nowym roku. To właśnie poprawa w spotkaniach wyjazdowych może mieć kluczowe znaczenie dla losów drużyny.

Ze względu na dużą częstotliwość spotkań, Javi Gracia zdecydował się w środku tygodnia na rotacje. W meczu z Yeclano do pierwszej jedenastki powrócił Uroš Račić. W trakcie sezonu wielokrotnie widzieliśmy jak ważny dla drużyny jest młody Serb. Obecność pomocnika w kadrze, sprawia, że Gracia może bez obaw przesunąć Daniela Wassa na prawą obronę. Ostatnie dwa mecze pokazały, że nawet Valencia walcząca o utrzymanie, to za wysokie progi dla Thierrego Correi. Pod nieobecność Gabriela Paulisty środek obrony ponownie obsadzą Mouctar Diakhaby i Hugo Guillamón, natomiast lewa strona defensywy należy do José Luisa Gayi. Pod nieobecność zawieszonego Gonçalo Guedesa, na skrzydłach powinniśmy zobaczyć Yunusa Musaha i Denisa Czerysheva. Ostatnie treningi wskazują na to, że partnerem Maxiego Gómeza będzie Kangin Lee, choć niektóre hiszpańskie media większe szansę na pierwszą jedenastkę dają Manu Vallejo.

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w niesprzyjających, zimowych warunkach. Trudno ocenić, czy niska temperatura i śnieg mogą pomóc którejś z drużyn. Jedno jest jednak pewne, trzy punkty w tym spotkaniu są absolutnie niezbędne.

Przewidywane składy:

Real Valladolid: Jordi Masip; Luis Pérez/Pablo Hervías, Joaquín, Bruno González, Nacho Martínez; Fede San Emeterio, Roque Mesa, Kike Pérez / Fabián Orellana; Jota/Pablo Hervías, Toni Villa, Shon Weissman.

Valencia CF: Jaume; Wass, Diakhaby, Hugo Guillamón, Gayà; Soler, Racic, Yunus, Cheryshev; Kang In Lee, Maxi Gómez.

Kategoria: Mecze | El Desmarque/Fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Olo200010.01.2021; 18:16
Valladolid dobrze wszedł w nowy rok, ale liczę, że mimo to Valencia wygra. Jeśli ktoś szuka transmisji meczu w internecie, to tutaj jest stream: https://futbolwtv.pl/valencia-cf-real-valladolid-transmisja-na-zywo-online
2. Olo200010.01.2021; 18:17
Valladolid dobrze wszedł w nowy rok, ale liczę, że mimo to Valencia wygra. Jeśli ktoś szuka transmisji meczu w internecie, to tutaj jest stream: "Stream":https://futbolwtv.pl/valencia-cf-real-valladolid-transmisja-na-zywo-online