VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Terrassa vs. Valencia – zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 16.12.2020; 15:25

Rusza Puchar Króla

Po intensywnych zmaganiach ligowych czas na pierwsze spotkanie w ramach Copa del Rey. Podopieczni Javiego Gracii z racji wciąż nierozegranego finału pozostają obrońcą tytułu. Pierwszym przeciwnikiem Valencii będzie czwartoligowa Terrassa FC.

Spotkania pucharowe to dla wielu drużyn okazja do sprawdzenia zawodników, którzy do tej pory nie mieli zbyt wiele okazji do gry. Taki też jest plan Javiego Gracii, który zamierza odważnie postawić zarówno na piłkarzy na co dzień występujących w Mestallecie jak i graczy pierwszego zespołu, którzy nie grywali do tej pory zbyt często. Dla wielu graczy jest to więc okazja do odwrócenia swojej sytuacji.

Hiszpańskie media wiele uwagi poświęcają młodzieżowcom, którzy najpewniej po raz pierwszy zaprezentują się szerzej publiczności. Do gry w pierwszym zespole anonsowani są między innymi Cristian Rivero, Guillem Molina, Koba Koindredi i Jesús Vázquez. Szczególnie zainteresowanie budzi ten ostatni, 17-letni lewy obrońca, prywatnie syn Braulio - byłego dyrektora sportowego Valencii, który obecnie odpowiada za budowanie kadry w Osasunie. Młody Vázquez zdaniem wielu pracowników klubu ma być kolejnym lewym obrońcą z Valencii, który olśni piłkarski świat.

O losach starcia na tym etapie rozgrywek zadecyduje jeden mecz, więc podopieczni Javiego Gracii muszą utrzymać maksymalną koncentrację. Pewnym utrudnieniem niewątpliwie będzie rozgrywanie meczu na sztucznej murawie. Zarówno piłkarze jak i trener potrzebują dziś przekonującego zwycięstwa by zmienić dynamikę drużyny i pokazać, że wychowankowie klubu potrafią wziąć odpowiedzialność za wyniki zespołu.

Przewidywane składy:

Terrassa: José Ortega; Salva, Pelegrín, Castillo, Lucas Viña, Galeano, Josu, Àlex Fernàndez, Jaume, Sergi Arranz, Kilian.

Valencia: Cristian Rivero; Correia, Mangala, Guillem, Jesús Vázquez; Jason, Esquerdo, Koba, Cheryshev; Vallejo, Rubén Sobrino.

Kategoria: Mecze | Własne, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.