Raport z Mestallety #8

Iwo Rubaszewski, 13.12.2020; 22:48

Remis na zakończenie roku

W sobotnie popołudnie piłkarze drugiej drużyny Valencii wybiegli na boisko po raz ostatni w 2020 roku. Wyjazdowe starcie z drużyną La Nucii zakończyło się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Spotkanie w dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. La Nucía była aktywniejsza pod polem karnym rywali, co szybko znalazło odzwierciedlenie w wyniku meczu. Piłkarze Césara Ferrado wyszli na prowadzenie po rzucie karnym sprokurowanym przez Emanę. Jedenastkę bez większych problemów wykorzystał Fofo. Chwilę później Nucía mogła podwoić prowadzenie, ale po ich uderzeniu futbolówka wylądowała na poprzeczce. Po tej sytuacji goście otrząsnęli się z marazmu i zaczęli przejmować kontrolę nad meczem. Blisko wyrównania wyniku byli Emaná oraz Koba Koindredi, ale żaden z nich nie był w stanie pokonać doświadczonego Óscara Fornéza.

Druga połowa przebiegała pod znakiem dominacji Valencii Mestalla. Groźny pod bramką gospodarzy był lewy obrońca, Jesús Vázquez. Hiszpan najpierw spróbował szczęścia posyłając piłkę obok słupka, a parę minut później oddał strzał po dwójkowej akcji z Emaną, lecz ponownie na wysokości zadania stanął Fornéz. W 86. minucie gracze Mestallety wywalczyli rzut karny jednak Carlos González nie był w stanie pokonać fantastycznie dysponowanego bramkarza La Nucí. Starania Los Ches przyniosły skutek w 88. minucie. Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Adri Gómez, piłka znalazła w polu karnym Frana Navarro, który dobrze ją przyjął i zdobył wyrównującą bramkę. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, gdyż sędzia linowy sygnalizował pozycję spaloną Navarro, ale arbiter główny puścił akcję. Po konsultacji, sędzia główny podtrzymał swoją decyzję i uznał gola. Sporego napięcia ostatnich minut nie wytrzymali niektórzy zawodnicy. Obie ekipy kończyły w dziesiątkpę po czerwonych kartkach dla Villafaina ze strony La Nurcí i dla Josedy Menarguesa z Mestallety.

To spotkanie zakończyło ligowe zmagania Valencii Mestalla w roku 2020. Piłkarze Óscara Fernándeza zakończyli rok kalendarzowy na 6. pozycji w dziesięciozespołowej stawce. Mestalleta wróci do ligowych zmagań 10. stycznia w domowym spotkaniu przeciwko Alcoyano.

Segunda División B, grupa III, 8. Kolejka

La Nucía– Valencia Mestalla 1:1

Bramki: Fofo (rzut karny, 10’) : F.Navarro (88’)

La Nucía: Fornés, Hermosa (Josema, 75’), Kevin, Neftali, Damià, Forte (Tavares, 63’), Agüero, Cabezas (Soto, 85’), Miñano, Fofo

Valencia Mestalla: Unai, Menarguesa, Sibille (Facu, 63’), Molina, J. Vázquez, Adri Gómez, Koba Koindredi (C.González, 75’), H. González (Fran Pérez, 63’), Emaná, Fran Navarro

Kategoria: Ogólne | Super Deporte | fot. Academia VCF Twitter skomentuj Skomentuj (0)