Remis z Bilbao

Artur Lipka, 12.12.2020; 16:52

Kolejny podział punktów

Valencia remisuje 2:2 z Athleticiem Bilbao. „Los Ches" znów zagrali nie najlepiej i rzutem na taśmę udało się zapewnić sobie punkt. Gole dla gospodarzy zdobyli Carlos Soler i Manu Vallejo. Dla Basków strzelali Asier Villalibre i Raul Garcia.

Na to spotkanie wyszedł prawie identyczny skład co na ubiegły mecz, jedyna zmiana to Diakhaby zamiast Mangali. Na początku obie drużyny sprawdzały się nawzajem. Z upływem czasu Baskowie zdobyli przewagę i przycisnęli Valencie.

Mimo tego to „Nietoperze" jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 24 minucie Guedes dośrodkował do Maxiego Gomeza, a ten odegrał do Racica. Serb strzelił natychmiast i mocno, ale Unai Simon dobrze obronił. Piłka wróciła do Gomeza, który próbował strzelać i został sfaulowany. Sędzia wskazuje na jedenasty metr, a do piłki podszedł Carlos Soler. Hiszpan precyzyjnie strzelił po ziemi, tuż przy słupku. 1:0 dla Valencii.

Baskowie odpowiedzieli w drugiej połowie. W 55 minucie Yuri Berchiche zagrywa płaskie dośrodkowanie do Asiera Villalibry, który trącił piłkę i ta wpda do bramki. Goście wyrównują.

Kolejna bramka też padła z rzutu karnego, tym razem dla Athleticu. W 78' minucie Racic fauluje wślizgiem Ikera Muniaina. Jedenastke na gola zmienił Raul Garcia i Baskowie wysuwają się na prowadzenie.

Ale to nie był koniec emocji. „Los Ches" mimo bardzo słabej gry, ruszyli do ataku i udało im się wyrównać. W 83 minucie rzut wolny dla Valencii na wysokości pola karnego, Carlos Soler wysoko posyła piłkę. Łapać ją próbował Simon, ale bramkarz minął się z futbolówką, która dotarła do Manu Vallejo. Niepilnowany napastnik z łatwością strzelił gola z główki.

Wynik meczu był lepszy niż Valencia zasłużyła swoją grą. Znów Jaume uratował „Nietoperze" przed porażką, a reszta piłkarzy zagrała nijako lub bardzo kiepsko. Na szczęście punkt zostaje na Mestalla.