sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

LaLiga obniża limit płacowy Valencii

Bogdan Wójcik, 17.11.2020; 13:08

Nastąpiła redukcja o ponad 73 mln €

Finanse wszystkich klubów piłkarskich znacząco ucierpiały w związku z pandemią koronawirusa. Valencia nie stanowi tu żadnego wyjątku, a wręcz znajduje się wśród zespołów, które straciły na niej najwięcej. W dniu dzisiejszym LaLiga opublikowała najnowszy raport, w którym ogłosiła nowe budżety płacowe wszystkich klubów. Wynika z niego, iż limit płacowy Valencii uległ obniżeniu ze 177 mln € do 103,4 mln €.

Wspomniany limit płacowy oznacza maksymalną kwotę, którą klub może zainwestować w pensje wszystkich zawodników pierwszego zespołu, a także trenera, jego asystenta oraz trenera od przygotowania fizycznego. Limit ten obejmuje także wydatki m.in. na drużynę rezerw czy inne sekcje sportowe. Jego wysokość jest więc doskonałym wskaźnikiem tego, w jakiej kondycji finansowej znajduje się podmiot.

O trudnej sytuacji finansowej świadczą również ostatnie ruchy klubu na rynku transferowym. Regularna wyprzedaż głównych filarów zespołu połączona z brakiem transferów do klubu stanowiły próbę zrównoważenia budżetu płacowego, jednak nawet ona może okazać się niewystarczająca. Pomimo tego, iż aktualny bilans transferowy Valencii wynosi 74,5 mln € na plusie, w dalszym ciągu wykazuje on stratę finansową. Niewykluczone, że w styczniu Valencia będzie kontynuowała obraną politykę transferową, gdyż budżet w dalszym ciągu nie został wystarczająco uszczuplony.

Valencia zaliczyła tym samym spadek z 5. na 7. pozycję na liście najwyższych budżetów płacowych w LaLiga. Obecnie wyprzedzają ją odpowiednio Real Madryt, Barcelona, ​​Atlético, Sevilla, Villarreal oraz Athletic. Warto również nadmienić, iż klub z Mestalla rozpoczął sezon 2019/20 z limitem płacowym wynoszącym 170 mln €, który po ostatniej aktualizacji przeprowadzonej przez LaLiga wzrósł do 177 mln €.

Aby wyświetlić poniższe grafiki w lepszej jakości należy otworzyć je w nowej karcie.

Pełne zestawienie obecnych limitów płacowych w LaLiga:

Zestawienie zmian limitów płacowych w LaLiga na przestrzeni 3. ostatnich sezonów autorstwa użytkownika @Dzidek:

Kategoria: Ogólne | Marca, AS, El Desmarque | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. Dzidek17.11.2020; 13:35
DzidekCzy mamy gdzieś porównanie rok do roku? Spadek VCF o 70%, ale jedynie o 2 miejsca sugeruje że w innych klubach jest jedynie niewiele lepiej.
2. lufcik17.11.2020; 14:50
@Dzidek

Tutaj na dole jest odnośnik w którym możesz sprawdzić poprzedni sezon, natomiast z tego co się orientuję oni robią aktualizacje po oknach transferowych, także w międzyczasie niektóre limity mogły zostać już nieco zmienione. Zdecydowanie najwięcej straciła oczywiście Barcelona, ale to też nie jest jakieś duże zaskoczenie ;)

https://www.laliga.com/transparencia/gestion-economica/limite-coste-plantilla
3. Dzidek17.11.2020; 15:17
DzidekDzięki!

Tam wklejają obrazki, korzystając danych z Asa przygotowałem zestawienie w cyferkach, myślę że śmiało można dokleić do newsa:

https://1drv.ms/x/s!AqaPCRHLJl-LgaR1y93fNudGII9Tmw?e=kdPVPt

4. chiefer17.11.2020; 18:08
chieferCiekawe jakie kryterium przyjmuje LaLiga, bo napewno nie Algorytm Glińskiego XD
Pewnie liczy się jakoś statystykę, potencjał + wydatki przez wpływy. Bo taka Granada ma całkiem dobry współczynnik, nawet do Getafe.
5. Joxer17.11.2020; 20:57
Joxerchiefer

Głównie są to przychody minus wszelkie rozchody niezwiązane z budowaniem i utrzymaniem kadry sportowej. W limicie płac zawiera się pensje piłkarzy, zarobki trenerów i ich asystentów, wydatków na szkółkę i jej zawodników, podatki i składki na ubezpieczenia związane z piłkarzami, amortyzację dotyczącą transferów, premie itp.

Granada ma dobry współczynnik bo grają w LE i ich budżet znacznie wzrósł przez to ;)
6. lufcik18.11.2020; 11:26
Dobra robota @Dzidek, dzięki! Pozwolę sobie w takim razie skorzystać i dokleić.