sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Reprezentacyjny debiut Musaha

Wojciech Ciuraj, 16.11.2020; 13:28

Pomocnik wybrał kadrę USA

Kariera młodego pomocnika nabiera tempa. W ciągu paru miesięcy Yunus Musah z piłkarza anonimowego, stał się jednym z okryć ligi hiszpańskiej. Ze względu na braki kadrowe, 17 latek wywalczył sobie miejsce w drużynie Javiego Gracii, a solidne występy w klubie zaowocowały powołaniem do kadry Stanów Zjednoczonych.

Co ciekawe, młody zawodnik do tej pory reprezentował na arenie międzynarodowej Anglię występując w jej drużynach młodzieżowych. Musah był również uprawniony do gry w innych reprezentacjach. Jego rodzice pochodzą z Ghany, on sam urodził się w Nowym Jorku, a pewnym momencie życia mieszkał wraz z rodziną we Włoszech. Ostatecznie propozycja Amerykanów okazała się na tyle atrakcyjna dla młodego pomocnika, że zdecydował się bronić barw kraju, w który się urodził. Musah wybiegł w podstawowym składzie w towarzyskim meczu z Walią i tym samym rozpoczął swoją reprezentacyjną karierę.

Tym samym Stany Zjednoczone poważnie wzmocniły swój zespół, w którym aż roi się od niezwykle utalentowanych młodych graczy. Nowa generacja piłkarzy występujących w silnych europejskich ligach ma pomóc Amerykanom dobrze zaprezentować się podczas Mistrzostw Świata w 2026 roku, których Stany Zjednoczone są współgospodarzem.

Kategoria: Reprezentacje | SuperDeporte, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. kOst16.11.2020; 20:32
kOstUncle Peter pewnie już liczy hajs.
2. tonio2222.11.2020; 21:25
h