sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gracia: „Zrobiliśmy za mało by wygrać”

Wojciech Ciuraj, 20.10.2020; 15:04

Konferencja trenera

Szkoleniowiec Valencii był rozczarowany porażką w derbowym pojedynku. Podczas pomeczowej konferencji podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji.

Ocena spotkania

"To był wyrównany mecz, choć rywal lepiej wszedł w mecz. Wraz z upływem czasu nasza gra wyglądała lepiej, a kiedy zaczęliśmy grać na odpowiednim poziomie straciliśmy decydującą bramkę. Musimy kontynuować naszą pracę bo mimo pozytywów zrobiliśmy za mało żeby wygrać."

Błąd Gabriela

"Tracimy bramki w początkowej fazie meczu, to niedopuszczalne i musimy wyeliminować tego typu błędy."

Zmiana obrazu gry po przerwie

"Chciałem by moja drużyna odzyskała kontrolę nad meczem. Mieliśmy parę kontrataków i bardzo dobrą sytuację Álexa Blanco. Niestety bramka Parejo pozbawiła nas wygranej, ale końcówka meczu mogła się podobać."

Dobra postawa Guedesa

"Jestem z niego bardzo zadowolony. Oprócz strzelenia bramki pracował dla zespołu. Musimy jednak dopracować szczegóły tak by dobre występy poszczególnych piłkarzy przekładały się na punkty."

Przyczyny problemów

"Tak jak wspomniałem, musimy lepiej wchodzić w mecz. Rywale zbyt łatwo wychodzą na prowadzenie w początkowej fazie spotkania co znacznie utrudnia nam realizacje planu. Musimy wyeliminować małe błędy, które przekładają się na końcowy rezultat. Trudno wygrywać mecze gdy od pierwszych minut trzeba gonić wynik."

Kangin

"Wszystkie zmiany, których dokonałem miały na celu poprawę naszej jakości. Cheryshev, Gameiro, Vallejo i Jason mieli określone zadania taktyczne. Nie wszyscy mogą grać. Wierzyłem, że te zmiany pomogą nam odwrócić losy spotkania."

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. staste7720.10.2020; 17:24
staste77Nie wiem jak wam, ale podoba mi się ten trener. Może nie poukładał jeszcze zespołu, ale widać, że jest konkretny.
2. bart12340021.10.2020; 08:10
bart123400Też go lubię i myślę, że mógłby zrobić dobry wynik z sensownym składem. Ale nie ma z czego. Nóg ogórkiem nie ogolisz.
3. los ches21.10.2020; 08:25
los chesTrzeba trzymać kciuki za trenera. Teraz zespół jest w trakcie budowy. To taka pretemporada, ale z konsekwencjami. Gracia potrzebuje czasu na znalezienie optymalnej jedenastki. A to nie będzie łatwe. Kadra nie powala na kolana, wielu zawodników bez formy. Wielu młodych, chociaż utalentowanych.
Potrzeba czasu, zaangażowania i determinacji.
Tylko jak to osiągnąć skoro co chwilę z góry toczą się kłody pod nogi.
4. Olivio12321.10.2020; 11:11
Lubię Gracię, ale mam poważne wątpliwości, czy to odpowiedni trener... Decyzje kadrowe czasami mnie zaskakują, zmiany często robione zbyt późno i nie trafione, brak koncentracji na początku niemal każdego meczu - to już obciąża wyłącznie trenera... Nie jesteśmy fachowcami od oceniania trenerów, ale po prostu mam wątpliwości.

Co do zmian w ostatnim meczu - Jasona spostrzegłem na murawie dwukrotnie, Czeryszewa raz jak się kompromituje, reszty nie zauważyłem wcale. Z taką ławką to tylko obrona przed Segundą będzie... I właśnie dziwię się, że Gracia wpuszcza takie próchna na boisko.
5. pedro921.10.2020; 12:06
Tej jakości nie widać, a tymczasem jakość grzeje ławę - mam na myśli Kang Ina.
Gracia chyba już dokonał wyboru - odstawił Kang Ina, a postawił na Manu Vallejo. Skutek jest taki, że Kang In nie chce przedłużyć kontraktu I prawdopodobnie podzieli los Ferrana czy Villara. Ci najzdolniesji wyfruwają z klubu nie widząc tutaj przyszłości.
Do tego grona dochodzi Kondogbia, który też chciałby się ewakuować jak najszybciej (do Atletico). To duży problem dla Gracii.

W grze Valencii najbardziej uderzająca jest bezsilność i nieporadność, szczególnie w wyprowadzaniu piłki. Wystarczy, że rywal mocniej naciśnie i piłkarze VCF nie potarfią wyjść z własnej połówki, szybko tracąc piłkę.
Dalej teżą niewiele lepiej - pomysłów, schematów jak na lekarstwo. Pozostaje długa lufa do przodu, zwykle na stratę.
W tym stylu nie zajdzie się daleko.
6. staste7721.10.2020; 16:34
staste77Tak, jak widzę, że Valencia zaczyna wyprowadzać piłkę od własnej bramki to serce zaczyna mi mocno bić :-)
Jeśli będzie szansa, że młodzi zawodnicy nabiorą pewności siebie to gra się może poprawić, ale czy będzie okazja na to, żeby nabrali pewności... Może być z tym ciężko jak będziemy dostawali systematycznie łomoty.
7. chiefer22.10.2020; 18:06
chieferNie wiem czy Gracia jest dobrym trenerem czy nie, bo do tej pory trenował samych łosi. Wiem natomiast, że ma cholernie utrudnione zadanie i braki kadrowe. Skład na utrzymanie, na nic więcej. Nikt z nazwiskiem w tej Valencii się nie pojawi, a już po ostatnich akcjach to napewno. Trzeba liczyć więc na indywidualne umiejętności zawodników i przebłyski takie jak ostatnio u Guedesa.
Jedyna nadzieja że ktoś jednak zechce kupić ten klub, bo jak nie, to czeka nas kilka lat walki o utrzymanie, z przeciętną kadrą i coraz większymi długami.