sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gracia rozważa rezygnację

Bogdan Wójcik, 06.10.2020; 18:15

Miarka się przebrała?

Javi Gracia nie ukrywa rozczarowania oknem transferowym w wykonaniu klubu. Pomimo wielokrotnych zapewnień Anila Murthy'ego odnośnie prowadzenia negocjacji z zawodnikami, finisz okna zakończył się kompletnym fiaskiem. Valencia nie została wzmocniona żadnym nowym piłkarzem, a niedługo może zostać poważnie osłabiona. Trener czuje się bowiem oszukany przez klubowe władze.

Już blisko miesiąc temu, podczas jednej z konferencji prasowych, Gracia wyraźnie zaapelował do władz o konieczność przeprowadzenia transferów:

„Widzę nasz skład tak, jak widzą go wszyscy. Pięciu ważnych zawodników opuściło zespół. Jestem pełen nadziei, że nadejdą transfery, które mi obiecano. Nie chcę być jednak źle zrozumiany. Nie chciałbym w ten sposób deprecjonować zawodników, których mam, jednak musimy jak najszybciej wzmocnić drużynę.” – powiedział wówczas trener.

Od tego momentu Gracia kilkukrotnie wypowiadał się publicznie na temat konieczności wzmocnienia składu, dając przy tym wyraźne sygnały, jakoby zarząd nie wywiązywał się ze swoich obietnic:

„W przypadku transferów nie chodzi o to, że gryzę się w język. Chodzi o to, że nie mam nic do powiedzenia”.

„Moje relacje z prezydentem? Cóż, nie wiem jak wyglądają typowe relacje między trenerem a prezydentem, ani czy nasze są normalne. Rozmawiałem z nim dwa tygodnie temu i od tamtej pory widziałem go jedynie podczas podróży do Vigo. Nie miałem z nim więcej kontaktu i do wykonywania mojej codziennej pracy też go nie potrzebuję.”

– to tylko niektóre z wypowiedzi trenera. Niektóre media w międzyczasie donosiły nawet o bezpośrednich negocjacjach pomiędzy Gracią a Étiennem Capoue, który miał być jednym z jego głównych życzeń. Peter Lim nie wyraził jednak zgody na zapłacenie za Francuza żądanych przez Watford 1,5 mln €, co z pewnością wpłynęło na rozgoryczenie szkoleniowca Los Ches.

Spotkanie z Murthym

Jak donosi dziennik Plaza Deportiva, Gracia poprosił o pilne spotkanie z prezydentem Anilem Murthym w celu poznania powodów, dla których – wbrew wcześniejszym obietnicom – nie dokonano żadnych ruchów na rynku transferowym. Opierając się na wyjaśnieniach Murthy'ego, szkoleniowiec z Nawarry ma zdecydować o swoich dalszych losach na stanowisku trenera Valencii. Trener czuje się wyraźnie oszukany, bowiem strategia rynkowa którą podąża klub nie ma zbyt wiele wspólnego z tym, co zostało mu przedstawione ponad dwa miesiące temu.

Według niektórych źródeł, Gracia przybył do klubowych biur o godzinie 9:30 w towarzystwie dyrektora sportowego – Miguela Ángela Corony. Anil Murthy nie był obecny na porannym spotkaniu. Istnieje możliwość, że w późniejszych godzinach prezydent klubu wyda oświadczenie dotyczące braku wzmocnień.

Piłkarze proszą trenera, by ten nie rezygnował

W międzyczasie Gracia odbył z drużyną kolejną sesję treningową. Według mediów, przed wejściem na boisko treningowe spędził on blisko pół godziny w szatni na rozmowach z piłkarzami. Obecni na treningu kapitanowie zespołu – Domènech, Kondogbia, Soler i Gabriel (Jose Gayà przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji – przyp. red.) mieli okazać mu pełne wsparcie oraz poprosić go o kontynuowanie projektu. Gracia nie podjął jednak jeszcze decyzji odnośnie swojej przyszłości, argumentując to tym, że najpierw musi odbyć rozmowę z Murthym.

Kategoria: Ogólne | ElDesmarque, Plaza Deportiva | fot. Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. kupis8906.10.2020; 18:29
kupis89Ten klub juz jest na maxa przewidywalny...
Jak nie bylo stopera w zastepstwie na Garaya tak teraz nie ma wogole nikogo nowego...
Nastepne ruchy w klubie to :
1.Dymisja Gracii
2.Zatrudnienie no name na stankwisko trenera
3.sezon bez pucharow (miejsce miedzy 10 -12 )
4.zostawienie klubu przez Lima.
2. vcflodz06.10.2020; 18:31
Najlepszym transferem tego okienka byłaby sprzedaż Naszego klubu normalnego nabywcy z wizją...
3. LimaK06.10.2020; 19:22
Nie dziwię się Gracii, że rozważa rezygnację.
Został oszukany i widać, że ogólnie w klubie nie jest dobrze.
Z drugiej jednak strony, Valencia to wciąż wielki klub i może warto powalczyć z tymi piłkarzami, którzy z tego co czytam, są za trenerem?

Jedno jest pewne...
Lim powinien wyp***dalać z tego klubu, razem ze swoimi "przydupasami"!!!


Tomasz Ćwiąkała o Valencii (od 7:55):
https://www.youtube.com/watch?v=mg17U6C4pmo
4. Olivio12307.10.2020; 00:23
Zwijaj się stąd Javi, bo tylko sobie swoje nazwisko gów...em z valenciańskiego rynsztoka usmarujesz...
5. bart12340007.10.2020; 08:41
bart123400Ja też się nie dziwię Gracii. Pomyśleć jaki musi być mental piłkarzy jak widzą taki kocioł i wiedzą, że nawet trener nie widzi sensu prowadzenia takiego projektu.
Dla mnie pozycja 12 w tabeli to opcja optymistyczna, ze wszystkich rozegranych meczów, może jedna połowa mogła się podobać.
6. pedro907.10.2020; 10:27
Rozmowa z Murthym ma odbyć się dzisiaj - w środę.
Drogę dla Valencii przetarła już Malaga.
7. pedro907.10.2020; 12:38
Rozmowa z Murthym nie ma moim zdaniem sensu, bo to żałosna marionetka i krętacz. Decyzje podejmuje Lim, dla którego Valencia stała się 5-tym kołem u wozu. Lim ma teraz dużo większe problemy ze swoimi spółkami - jak podaje plazadeportiva wartość jego holdingu TMG na giełdzie spadła od początku roku o ok. 300 mln euro.
Z ekonomicznego punktu widzenia prawdopodobnie Lim chciałby pozbyć się Valencii, ale kto miałby kupić od niego zadłużony klub w czasach pandemii? Poważnym obciążeniem jest także inwestycja związana z nowym stadionem.
Wydaje mi się, że mimo wszystko Lim uczepi się Valencii - jak Al Thani Malagi, ze wszystkimi tego negatywnymi konsekwnecjami dla klubu. I z pewnością nie dołoży ani jednego euro. W dłuższej perspektywie nie da się wykluczyć żadnej opcji.
8. LimaK07.10.2020; 16:44
"LA LIGA BONITA" - Pol, Kowalczyk i Kręcidło o Valencii (od 1:01:56):
https://www.youtube.com/watch?v=TxjJLkkoRr4