sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gracia: „Ważny krok w naszym rozwoju”

Wojciech Ciuraj, 30.09.2020; 13:06

Konferencja trenera

Szkoleniowiec Valencii podczas pomeczowej konferencji był dumny z pracy zespołu. Mimo skomplikowanej sytuacji drużyna w najlepszy możliwy sposób odpowiedziała na rozczarowanie jakim było spotkanie z Huescą.

Javi Gracia nie ukrywał radości podczas rozmowy z dziennikarzami. Podkreślał, że zwycięstwo z tak trudnym przeciwnikiem ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju młodej drużyny. Wynik ten cieszy tym bardziej, że podopieczni Gracii zwyciężyli na wyjeździe co było prawdziwą bolączką w ostatniej fazie pracy Alberta Celadesa.

Javi Gracia: "To był wyrównany mecz, w którym moja drużyna wykazała się wielkim zaangażowaniem, ambicją i wytrwałością. Gdyby, któregoś z tych czynników zabrakło to nie strzelilibyśmy bramki tak dobrej drużynie jak Real Sociedad. Udało nam się zneutralizować przeciwnika dzięki uważnej grze w obronie. Na uznanie zasługują wszyscy zawodnicy."

Czy w kolejnych meczach ponownie znajdziesz miejsce zarówno dla Wassa i Correii?

Javi Gracia: "Thierry, podobnie jak reszta zespołu, zagrał dobry mecz, a Daniel miał wielki wkład w przebieg spotkania zarówno z piłką jak i bez. Zapewniał nam bezpieczeństwo i płynność bez groźnych strat. To ważny krok w naszym rozwoju."

Czy to zwycięstwo jest zasługą Javiego Gracii i klubowej młodzieży?

Javi Gracia: "Zwycięstwo należy do Valencii. Cieszę się jednak, że w ramach mojej odpowiedzialności za wynik mogę je zadedykować każdemu kto pracuje dla tego klubu i kto czuje się jego częścią, kibicom, piłkarzom, wszystkim, którzy cierpią razem z klubem. Jesteśmy w skomplikowanym momencie, a rywal był niezwykle wymagający. To świetny czas by dzielić się radością ze zwycięstwa, które jest dziełem wszystkich – i starszych i młodszych."

Średnia wieku wystawionej jedenastki to nieco ponad 23 lata. Czy w niektórych momentach nie brakuje Ci bardziej doświadczonych graczy, którzy wzięli by odpowiedzialność w trudniejszych fazach meczu?

Javi Gracia: "Rzeczywiście mamy bardzo niską średnią wieku. Czy brakuje mi doświadczonych piłkarzy? Trudniejsze fazy meczu są nieodzowną częścią gry i zawsze musisz być na nie przygotowany. To nie jest kwestia młodości i doświadczenia. Obecność w kadrze starszych piłkarzy pomaga zachować równowagę – to dzięki nim młodzi mogą wejść na wyższy poziom. Mierzyliśmy się z drużyną, która także ma bardzo młodą kadrę i również Real Sociedad dostrzega konieczność posiadania w drużynie starszych piłkarzy."

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK30.09.2020; 14:00
Ponoć trwają rozmowy z Juve w sprawie transferu Ruganiego.
Włoch wciąż młody, choć 26 lat jak na teraźniejszą kadrę Valencii, to już sporo ;P