sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gracia stawia na Mangalę

Iwo Rubaszewski, 10.09.2020; 23:23

Francuz w wyjściowym składzie?

Niebawem startuje nowy sezon La Liga, tymczasem w kadrze Valencii wciąż panuje chaos. Wielu kluczowych zawodników opuszcza zespół i nie są oni zastępowani nowymi nazwiskami. Może to oznaczać szanse dla piłkarzy z obecnej kadry. Niewykluczone, że otrzyma ją Eliaquim Mangala, który zdobył zaufanie Javiego Gracii.

Francuski środkowy obrońca pojawił się na liście graczy, którzy mieli odejść z Mestalla w obecnym oknie transferowym.. Beznadziejna sytuacja Mangali uległa jednak zmianie podczas okresu przygotowawczego. Niewątpliwie na korzyść 29-latka podziałał fakt , iż kontuzji nabawił się jego rodak, Mouctar Diakhaby. Mangala był ex aequo z Gabrielem Paulistą i Jaume Domènechem najczęściej występującym zawodnikiem w meczach kontrolnych „Nietoperzy”(spędził na boisku 225 minut). W spotkaniach pretemporady był ustawiany na środku bloku defensywnego wraz z Paulistą. Mówi się, że to właśnie ta para defensorów może wybiec na boisko w pierwszej jedenastce na derby Walencji w premierowej kolejce La Liga.

Gracia obdarzył Mangalę niemałym zaufaniem, co najprawdopodobniej poskutkuje pozostaniem doświadczonego piłkarza w zespole. Obok Francuza kadrę środkowych obrońców mają dopełnić Paulista, Diakhaby, Guillamón oraz nowy defensor, na którego sprowadzenie ma naciskać sam trener.

Kategoria: Ogólne | Super Deporte | fot. ElDesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.