sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Gracia poprowadzi Valencię

Karol Kotlarz, 27.07.2020; 19:39

Nowy trener „Nietoperzy”

Poszukiwanie szkoleniowca zakończone. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Los Ches w nowy sezon wprowadzi Javi Gracia, który podpisał dwuletni kontrakt z klubem.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez Valencię:

Valencia CF osiągnęła porozumienie z Javim Gracią, który został zatrudniony na stanowisku trenera pierwszego zespołu, podpisując dwuletnią umowę obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku.

Javi Gracia pojawił się w poniedziałek w Walencji. Po spotkaniu z Anilem Murthym, Kimem Kohem, Seanem Bai oraz agentami obu stron doszło do podpisania kontraktu. Trener nie ogłosił jeszcze, kto zostanie jego asystentem. Według doniesień prasowych funkcję tę może obrać Chema Sanz, dotychczasowy szkoleniowiec Mestallety.

Kim jest Javi Gracia?

50-latek to szkoleniowiec, który prowadził zespoły w Hiszpanii (Pontevedra, Cádiz CF, Villarreal B, Almería, Osasuna, Málaga), Grecji (Olympiakos Volou, AO Kerkyra), Rosji (Rubin Kazań) oraz Anglii (Watford). Z tym ostatnim osiągnął finał FA Cup. Od września 2019 roku pozostaje bez pracy.

W swoich zespołach stosował przede wszystkim ustawienia 4-4-2 i 4-2-3-1, choć bywało, że wystawiał trójkę defensorów. Gracia określany jest jako perfekcjonista o sporej wiedzy, trener metodyczny i pracowity. Uważa się, że jego zespoły są zrównoważone pod względem gry w obronie i ataku, a w treningu kładzie spory nacisk na stałe fragmenty gry. W klubach, w których pracował odważnie stawiał na wychowanków.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | El Desmarque | Fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK27.07.2020; 20:02
Oby się sprawdził. Trzeba wierzyć ;)
2. Volson28.07.2020; 09:49
Zobaczymy co wyjdzie z tego eksperymentu.