Porażka na zakończenie sezonu

Karol Kotlarz, Michał Muszyński, 19.07.2020; 23:08

Valencia nie zagra w Lidze Europy

Po bezbarwnym meczu Los Ches przegrali na wyjeździe z Sevillą 0:1. Zwycięską bramkę zdobył Reguilón. Oznacza to, że ostatecznie Valencia kończy sezon dopiero na dziewiątym miejscu, które nie daje kwalifikacji do Ligi Europy.

W ostatnim ligowym meczu sezonu Voro zdecydował się zaufana środku obrony duetowi Mangala – Paulista, zaś na bokach defensywy zagrali Florenzi z Wassem. Środek pola utworzyli Parejo do spółki z Coquelinem, zaś w ataku wybiegli Maxi Gómez z Kevinem Gameiro.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki w meczu stworzyła sobie Valencia. Po niecelnym wybiciu piłki przez jednego z zawodników Sevilli, futbolówkę przejął Gonçalo Guedes. Portugalczyk zdecydował się oddać mocny strzał, który do boku sparował jednak golkiper gospodarzy, Bono. Obie ekipy starały się kreować swoje akcje na skrzydłach, skąd pomocnicy próbowali wstrzeliwać piłki w pole karne czemu brakowało jednak celności.

Po kwadransie gry do głosu doszli gospodarze. Z prawego sektora pola karnego strzelał Oliver Torres. Kąt uderzenia był jednak zbyt ostry i piłkę na rzut rożny wybił Jaume. W 21. minucie urazu doznał Guedes. Portugalskiego skrzydłowego zmienił Carlos Soler. Chwilę później efektownie strzelał Ocampos z ostrego kąta, lecz ponownie na posterunku czuwał Jaume kierując piłkę poza końcową linię boiska. W miarę upływu minut do głosu zaczęli coraz bardziej dochodzić miejscowi.

W 29. minucie po świetnym górnym długim podaniu Diego Carlosa na pozycję strzelecką wyszedł Munir El Haddadi. Były zawodnik Barcelony trafił jednak zaledwie w boczną siatkę. Do końca pierwszej odsłony spotkania ujrzeliśmy jeszcze jeden strzał, autorstwa Daniego Parejo z rzutu wolnego. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Bono, broniąc strzał kapitana „Nietoperzy”.

Drugą połowę meczu z wysokiego „c” rozpoczęli Los Nervionenses. W 48. minucie na czystej pozycji w polu karnym znalazł się Munir, który otrzymał piłkę w lewym sektorze pola karnego po czym oddał płaski strzał po długim rogu trafiając tylko w słupek. Co się nie udało Munirowi, udało się kilka minut później Reguilonowi. W 55. minucie lewy defensor Sevilli popisał się świetną indywidualną akcją, schodząc z lewej części pola karnego do środka i oddając mocny strzał w prawy górny róg bramki, nie dając szans Jaume. 1:0.

W odpowiedzi próbował Gameiro strzelając płasko po długim słupku, ale nie zdołał trafić w światło bramki Bono. Wśród gospodarzy swoje okazje miał wprowadzony w drugiej połowie Suso, który po niecelnym wybiciu piłki przez Jaume wbiegł przed pole karne i oddał silny strzał obok słupka. Valencia po zmianie stron nie była w stanie praktycznie wcale zagrozić bramce Bono. Najczęściej były to próby z dystansu jak ta Kondogbii z końcówki spotkania. O bezradności Los Ches świadczył fakt, iż nie oddali oni ani jednego celnego strzału po przerwie. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Sevilli.