sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Voro: „Wszystko zależy od nas”

Karol Kotlarz, 11.07.2020; 23:39

Kilka słów od trenera

Do końca sezonu Valencia rozegra jeszcze trzy spotkania, a już w niedzielę zmierzy się z Leganés. Przed meczem na pytania dziennikarzy odpowiadał szkoleniowiec „Nietoperzy”, Voro. Zdaniem trenera zespół jest przygotowany na walkę o kolejne trzy punkty.

Czy walka o europejskie puchary zależy w pewnym sensie od was samych?

Wszystko zależy od nas, podchodzimy do każdego meczu indywidualnie i wiemy, że jutrzejsze spotkanie jest istotne. Nie wiemy ile punktów będzie nam potrzebne, widzieliśmy, że wszystkie mecze są bardzo wyrównane, więc musimy skupić się na kolejnym meczu. To bardzo ważne trzy punkty, a dopiero później możemy zobaczyć, czy możemy osiągnąć cel czy nie.

Czy uważasz, że kalendarz spotkań jest dla was przystępny?

Nie, ponieważ każdy rywal jest trudny. Jutro mierzymy się z drużyną, która walczy o utrzymanie. Kalendarz jest jaki jest, to nie jest istotne. Skupiamy się na sobie. Cały tydzień pracowaliśmy, aby zagwarantować sobie wygraną. Nie ma innego celu. Jutro jest mecz i musimy być na tym skupieni.

Czy ten tydzień minął pod znakiem spokojnej po wygranej w ostatnim meczu?

Mecz z Athletikiem był ciosem, ale nie ze względu na odczucia, a na wynik. Z Granadą byliśmy bliscy wygranej, a zwycięstwo nad Valladolid plus kilka dodatkowych dni do przygotowania do kolejnego starcia były bardzo ważne. Nastroje w szatni są bardzo dobre, zespół zamierza walczyć. Nie będzie łatwo, bowiem rywal jest solidny, wygrał na wyjeździe z Espanyolem, zremisował z Eibar, któremu nie pozwolił na wykreowanie wielu szans na zdobycie gola... Bardzo dobrze radzą sobie z niektórymi koncepcjami i będziemy musieli wykazać się dużą intensywnością, aby mieć zagwarantować sobie wygraną.

Brak wygranej na wyjeździe od grudnia

To prawda, jednak nie uważam tego za istotne, ponieważ wiem, że piłkarze są skoncentrowani na jutrzejszym spotkaniu. Gra za zamkniętymi drzwiami niewiele zmienia. Nie uważam tego za coś tak ważnego i jest to raczej statystyka, która doprowadziła nas do bycia tam, gdzie jesteśmy i chcemy to poprawić.

Możliwe dwie wygrane z rzędu

Spodziewamy się wyrównanego spotkania. Oba zespoły mają dobrą dynamikę. Jesteśmy optymistami. Mamy nadzieję, że wywalczymy trzy punkty, by jeszcze lepiej spisać się w nadchodzących meczach.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque | Plaza Deportiva | Fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.