Wciąż bez przełamania

Karol Kotlarz, 05.07.2020; 00:04

Tylko punkt dla „Nietoperzy”

Po trzech kolejnych porażkach Valencia zdobywa w końcu punkt. Po pierwszej, nieprzyjemnej dla oka połowie, w drugiej piłkarze obu ekip zdołały strzelić po dwie bramki. Gole dla Los Ches zdobyli Vallejo i Guedes, a trafienia dla gospodarzy były autorstwa Fernándeza i Fede Vico.

Voro dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem. I tak, duet napastników tworzyli Gameiro i Vallejo, na skrzydłach pojawili się Czeryszew i Soler, a na prawej stronie defensywy operował Wass. Pierwsze minuty starcia należały do gospodarzy, którzy odważniej poczynali sobie na murawie, a założony przez nich wysoki pressing uniemożliwił sprawne rozgrywanie akcji przez piłkarzy Valencii.

Przez blisko 40 minut na Nuevo Los Carmenes wiało jednak nudą. Dopiero w końcówce pierwszej części spotkania groźny strzał głową Carlosa Fernándeza zatrzymał Cillessen. Po chwili niecelnym uderzeniem popisał się Soldado. Valencia odpowiedziała akcją, w której Gameiro wyłożył piłkę do znajdującego się przed bramkarzem Manu Vallejo, jednak defensywa Granady zapobiegła oddaniu strzału przez napastnika „Nietoperzy”. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W przerwie Voro dokonał zmiany na lewej obronie: Jaume Costę zastąpił Adriá Guerrero. Po chwili chaos w defensywie gości mogli wykorzystać gracze Granady, a skończyło się tylko na uderzeniu w słupek. Dogodną okazję miał też Soldado, lecz posłał piłkę wysoko nad bramką. W 59. minucie w polu karnym Valencii faulowany przez Coquelina był Fernandéz. Po sprawdzeniu sytuacji za pomocą VAR sędzia podyktował „jedenastkę”. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany. 0:1.

Odpowiedź „Nietoperzy” była niemal natychmiastowa. Podopieczni Voro przenieśli ciężar gry na połowę rywali. Czeryszew będąc atakowanym przez dwóch rywali zdołał delikatnie podciąć piłkę w kierunku wychodzącego na czystą pozycję Manu Vallejo. Ten zaś posłał celny strzał, który znalazł się w siatce! 1:1! Na placu gry pojawili się Maxi Gómez i Guedes, zmieniając Vallejo i Czeryszewa. Jak się okazało zaledwie kilka minut później, była to trafiona decyzja. Po rzucie rożnym piłkę otrzymał Gabriel, który oddał ją do znajdującego się przed polem karnym Guedesa. Portugalczyk przymierzył i mocnym strzałem posłał futbolówkę do bramki! 2:1!

Zawodnicy Granady nie złożyli jednak broni. Bliski wyrównania był Soldado, lecz jego strzał zdołał zatrzymać Cillessen. Na boisku pojawił się Sobrino, zmieniając Gameiro. Kilka chwil przed końcem regulaminowych 90 minut rzut wolny dla gospodarzy wykonywał Fede Vico. Gracz gospodarzy wykorzystał lukę w murze złożonym z piłkarzy Valencii, a jego strzał zdołał pokonać Cillessena. 2:2.

Voro dokonał ostatniej zmiany – na boisko wszedł Kondogbia, zastępując Parejo. Arbiter doliczył siedem minut do czasu spotkania, podczas których to gospodarze byli bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do zmiany wyniku jednak nie doszło, a mecz zakończył się podziałem punktów. Kolejny mecz podopieczni Voro rozegrają w najbliższy wtorek, 7. lipca, a rywalem będzie Real Valladolid.

LaLiga, 34. kolejka

GRANADA CF – VALENCIA CF 2:2 (0:0)

Bramki: Fernández (61’, k. 1:0), Vallejo (63’, 1:1), Guedes (68’, 1:2), Fede Vico (86’, 2:2)

Granada CF: Rui Silva; Foulquier, Germán (83’ J. Vallejo), Domingos Duarte, Carlos Neva (83’ Dias); Víctor Díaz (72’ Puertas), Eteki (66’ Fede Vico), Yangel Herrera, Machis; Soldado, Carlos Fernández.

Valencia CF: Cillessen, Jaume Costa (46’ Guerrero), Mangala, Gabriel Paulista, Wass, Carlos Soler, Parejo (87’ Kondogbia), Coquelin, Czeryszew (66’ Guedes), Gameiro (81’ Sobrino), Manu Vallejo (66’ Maxi Gómez).