sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Nie wiem o żadnych spięciach w drużynie”

Mateusz Nowacki, 04.07.2020; 17:04

Przedmeczowa konferencja Voro

Przed meczem z Granadą Voro udzielił odpowiedzi na szereg pytań. Dotyczyły one m.in. spięć wewnątrz zespołu, kontuzji Rodrigo czy zmian w taktyce.

O morale zespołu

Porażka z Athleticiem była wpadką, ale były też pozytywy. Zespół wyglądał na gotowego do walki do samego końca i miał dobrego ducha. Jestem optymistą, ponieważ pomimo ciosu, jakim była ta porażka, widzę dobre nastawienie wśród piłkarzy.

Rozmawiałem z większością z nich i mam z każdym codzienne relacje. Nie wiem o żadnych spięciach wewnątrz drużyny i nie odnoszę wrażenia, że takie są. Zespół, który osiąga słabe wyniki, ma negatywną dynamikę i zmienił trenera musi zacząć wygrywać najszybciej jak to możliwe. Te małe spięcia czy cokolwiek innego są normalne. Przydarza się to tu jak i każdej drużynie. Byłoby źle, gdyby się nie zdarzały. Napięcie w treningu, konkurencyjność w meczu… Nie uważam tego za problem. Zespół miał pozytywne nastawienie. Jesteśmy gotowi do rywalizacji. Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do wygranej, remisu lub przegranej.

O kontuzji Rodrigo

To ważna strata, tak jak i kontuzja jaką doznał Gayà. Są dla nas dwoma ważnymi piłkarzami. Musimy być przygotowani na wszystko. Mamy bardzo szeroką kadrę. Nic nie możemy na to poradzić i musimy skupić się na ruszeniu do przodu. Są inni gracze, którzy są podekscytowani możliwością występu. Będziemy kontynuować z podniesionymi głowami i nic się nie zmieni, jeśli chodzi o przygotowania do wyjazdu do Granady – jedziemy tam, aby wygrać.

O duecie Gameiro – Gómez

Ta dwójka grała już ze sobą i oczywiście mamy więcej napastników. To zależy od meczu, przeciwnika i formacji, z jakiej korzystają. Mamy dużą różnorodność i dużo piłkarzy. Mamy ludzi, którzy chcą skorzystać z minut, które dostają i to jest najważniejsze.

O odcięciu się od głosów z zewnątrz

Koncentrujemy się ściśle na wynikach zespołu i tym, co dzieje się na boisku. Gracze muszą upewnić się, że koncentrują się wyłącznie na rywalizacji podczas sesji treningowych i spotkań. Wszystko poza tym nie pomaga nam osiągać celów ani zmieniać dynamiki naszych wyników. Celem jest Europa i nie powinniśmy tracić ani minuty na nic innego.

O celu zakwalifikowania się do Ligi Europy

LaLiga ma się zakończyć 19 lipca, ale mówiliśmy o tym, że w tych sześciu meczach chcemy osiągnąć cel. Moim zdaniem mamy bardzo mało czasu, aby odwrócić sytuację i ją poprawić. Pozostało niewiele spotkań, a naszym celem jest dostanie się do Europy. Kiedy nadchodzi moment, w którym nie masz szansy zakwalifikować się do Ligi Mistrzów lub jest to bardzo odległa możliwość, musisz być realistą. Gracze muszą pokazać na boisku, że możemy przynajmniej wejść do Ligi Europy. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić to być konkurencyjnym zespołem, zawsze być w grze i wtedy będziemy mieć szanse na wygraną. To jest najważniejsze. Przeciwko Athleticowi mieliśmy duże okazje, ale strzelili nam dwie bramki. Jutro mamy nową okazję.

O zmianach w taktyce

Ustawienie może mieć różne wariacje. To zależy od piłkarzy, których masz w danym momencie do dyspozycji. Wymagany wysiłek jest wielki i czasami nie można ponownie skorzystać z wielu graczy w każdej meczu. Gramy co kilka dni w wysokich temperaturach. Musimy myśleć, że aby dobrze konkurować, musisz mieć świeże nogi i świeży umysł.

O wymaganiach do bycia konkurencyjnym

Zaangażowanie, godność... Wszystko to wiąże się z aspektem mentalnym. Mając na uwadze aspekt psychiczny, pomimo sytuacji, w jakiej znajduje się zespół, to, to co widziałem w meczu przeciwko Athleticowi, to chęci. Drużyna była zaangażowana, poczuła złość po przegranej i rywalizowała. Były błędy, które są częścią gry, ale myślę, że wysiłek jest fundamentalny. Jest to podstawa do poprawy innych cech - nawet fizycznych.

O oczekiwaniach w meczu z Granadą

Granada to zespół, który pomimo bycia tegorocznym beniaminkiem, rozgrywa bardzo dobry sezon.To bardzo dynamiczny zespół z bardzo świeżymi pomysłami, który w tym roku wyeliminował nas z Copa del Rey. Spodziewamy się trudnego meczu, ponieważ to drużyna, która wygrała u siebie w środę praktycznie całkowicie zmienionym składem. To pokazuje potencjał, jaki mają w tym ostatnim etapie w sezonie. Spodziewamy się najlepszej Granady. Znamy trudności, jakie stwarzają i jest to okazja do konkurowania z dobrym zespołem będącym w dobrej formie. Przede wszystkim jest to okazja, aby udowodnić sobie, że możemy zacząć zdobywać punkty i zobaczyć, gdzie możemy zajść, począwszy od jutra.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | fot. PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.