Bezbarwna porażka na Ipurua

Karol Kotlarz, 25.06.2020; 21:38

Niemoc na wyjeździe

Nie udało się wykorzystać potknięć bezpośrednich rywali w walce o kwalifikację do europejskich pucharów i awansować w ligowej tabeli. Valencia wróci do domu bez punktu po przegranej z Eibar 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył Kondogbia, który posłał piłkę do własnej bramki. Los Ches zakończyli spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Mangali.

Trener Valencii postanowił wykonać kilka zmian w wyjściowym składzie: Guillamóna zastąpił Mangala, na prawej obronie pojawił się Wass, a w ataku obok Rodrigo zagrał Ferran. Już od pierwszych minut widoczna była przewaga gospodarzy, którzy nie wypuszczali Valencii z jej połowy oraz naciskali wysokim pressingiem. Zawodnikom Eibar nie udawało się pokonać Cillessena, jednak w końcu uczynił to... jeden z piłkarzy gości. W 17 minucie meczu gospodarze wykonywali rzut rożny, a dośrodkowana w pole karne futbolówka odbiła się od lewej nogi Geoffreya Kondogbii, po czym wpadła do siatki obok zaskoczonego Cillessena. 0:1.

Po stracie gola Valencia nieco odważniej gościła na połowie rywali, jednak tworzenie składnych akcji przychodziło bardzo trudno. Płaskie strzały po ziemi w wykonaniu Gayi i Ferrana nie trafiały w bramkę. Końcówka pierwszej części spotkania należała do gospodarzy. Refleks Cillessena przetestował Orellana, zaś strzały Charlesa i Pedro Léona poszybowały nad poprzeczką. „Nietoperze” zagroziły bramce strzeżonej przez Dmitrovicia jedynie po rzucie rożnym, jednak golkiper nie dał się zaskoczyć. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla Eibar.

Po zmianie stron nadal nie było widać poprawy w grze Valencii. Co prawda okazję do zdobycia gola miał Rodrigo, jednak piłka po jego strzale poszybowała obok słupka. W odpowiedzi groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Correa. Cillessen poradził sobie z uderzeniem rywala. Na boisku pojawili się Florenzi i Czeryszew, którzy zmienili Wassa oraz Guedesa. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie i nadal „Nietoperze” nie potrafiły przedostać się pod pole karne rywali. Jedną z nielicznych okazji miał Florenzi, lecz posłał piłkę nad bramką.

Piłkarze Eibar byli bliscy podwyższenia wyniku po groźnym strzale głową Enricha, jednak ponownie Cillessen stanął na wysokości zadania. Na kilka ostatnich minut na boisku pojawił się Maxi Gómez, zmieniając Ferrana. Chaotyczna gra w ofensywie Valencii przyniosła jedynie efekt w postaci strzału z woleja w wykonaniu Czeryszewa. Skrzydłowy uderzył jednak niecelnie. W końcowych minutach meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mangala.

Spotkanie na Ipurua zakończyło się porażką Los Ches 0:1. Następny mecz Valencii to derbowe starcie z Villarreal, które zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę na Estadio de la Cerámica.

LaLiga, 31. kolejka

SD EIBAR – VALENCIA CF 1:0 (1:0)

Bramki: Kondogbia (17’, sam., 1:0)

Eibar: Dmitrović; Cote, Bigas, Oliveira, Correa; Orellana, Escalante, Expósito, León (78’ Cristoforo); Kike Garcia (90’+3’ Alvarez), Charles (78’ Enrich).

Valencia: Cillessen, Gayà, Mangala, Paulista, Wass (62’ Florenzi); Guedes (62’ Czeryszew), Kondogbia, Parejo, Soler (46’ Gameiro); Ferran (84’ Maxi Gómez), Rodrigo.

José Gayà
Jasper Cillessen
Ferran Torres
Geoffrey Kondogbia
Gabriel Paulista
Created with PollMaker

Kategoria: Mecze | własne | fot. Las Provincias, Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (8)