Pierwsza wygrana po restarcie rozgrywek

Karol Kotlarz, 21.06.2020; 21:34

Osasuna pokonana

W trzecim meczu od momentu wznowienia rozgrywek ligowych Valencia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Alberta Celadesa pokonali Osasunę 2:0 po golach Guedesa i Rodrigo.

Trener „Nietoperzy” zdecydował, że od pierwszych minut na środku obrony zagra duet Gabriel-Guillamón, zaś na bokach defensywy pojawili się Jaume Costa i Florenzi. Duet skrzydłowych tworzyli Guedes i Soler. Od pierwszych chwil to Valencia prowadziła grę. Po trzech minutach piłka zatrzepotała w siatce. Rodrigo popędził prawą stroną, wpadł w pole karne, zszedł do środka i lewą nogą posłał piłkę do bramki. Sędzia zdecydował o analizie VAR, a po długiej chwili niepewności nie uznał gola, argumentując to ofsajdem.

Co nie udało się Rodrigo, powiodło się Guedesowi. Portugalczyk w 12 minucie meczu rozpoczął rajd na lewej stronie boiska, minął trzech obrońców i choć był bliski upadku, wpadł w pole karne, ściął z piłką do środka i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce! 1:0!

Valencia nadal przeważała na boisku, a po rajdzie Florenziego prawą stroną, a następnie dośrodkowaniu, dobrą okazję do zdobycia gola miał Rodrigo. Do głosu doszli goście, którzy coraz śmielej poczynali sobie pod bramką Los Ches, jednak nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Cillessena.

Podopieczni Celadesa w 35 minucie spotkania skorzystali z niedokładnego zagrania gracza Osasuny. Piłkę przejął Guedes, który wypuścił podaniem Rodrigo. Napastnik uderzył lewą nogą tuż obok wychodzącego z bramki Rubéna, a futbolówka znalazła swoje miejsce w siatce! 2:0!

Końcówka pierwszej połowy należała do Osasuny. Groźne strzały oddawali Brasanac i Nacho Vidal, jednak to przy uderzeniu Adriána Cillessen musiał pokazać próbkę swoich umiejętności, parując strzał na rzut rożny. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron to Osasuna, która dokonała trzech zmian personalnych podczas przerwy, była nadal stroną przeważającą. Strzał z dystansu Gallego obronił przed siebie Cillessen, a dobitka Adriána wylądowała na poprzeczce. Z kolei uderzenie Roberto Torresa zatrzymał golkiper Valencii. Na boisku pojawił się Wass, zastępując Kondogbię, a kilka minut później Celades dokonał podwójnej zmiany: na miejsce Guedesa i Gómeza weszli Czeryszew i Ferran.

Zmiany nie przynosiły zamierzonego skutku, a goście nadal groźnie przedostawali się pod pole karne Valencii. Bliski zdobycia gola był Arnáiz, jednak dobrze ustawiony był Cillessen i pewnie obronił strzał. Na kilka ostatnich minut szansę gry otrzymał Esquerdo, zastępując Rodrigo. W doliczonym czasie spotkania mogło być 3:0. Błędu (i potencjalnej asysty) Estupiñána nie wykorzystał jednak Czeryszew.

Mimo problemów w drugiej części spotkania „Nietoperze” zeszli z boiska z pierwszą wygraną od momentu restartu rozgrywek ligowych i bez straconej bramki. Kolejny mecz podopieczni Alberta Celadesa zagrają na wyjeździe, a rywalem będzie Eibar.

LaLiga, 30. kolejka

VALENCIA CF – CA OSASUNA 2:0 (2:0)

Bramki: Guedes (12’, 1:0), Rodrigo (35’, 2:0)

Valencia: Cillessen; Florenzi, Guillamón, Paulista, Jaume Costa; Guedes (67’ Czeryszew), Kondogbia (58’ Wass), Parejo, Soler, Rodrigo (89’ Esquerdo), Maxi (67’ Ferran).

Osasuna: Rubén Martínez; Nacho Vidal, Raúl Navas (46’ R. Torres), David García, Unai García, Estupiñán; Iñigo Pérez (46’ R. Garcia), Darko (69’ Merida), Oier, Cardona (46’ Enric), Adrián (78’ Arnáiz).

Hugo Guillamón
Gonçalo Guedes
Jasper Cillessen
Rodrigo Moreno
Geoffrey Kondogbia
Created with Poll Maker

Kategoria: Mecze | własne | Fot. Las Provincias, Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (5)