VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Otávio na celowniku Valencii

Artur Lipka, 31.05.2020; 17:36

„Los Ches\" czyhają na okazję

Na Mestalla poszukiwania wzmocnień nie ustają. Tym razem „Nietoperze” zwróciły uwagę na 25-letniego pomocnika FC Porto, Otávio.

Brazylijczyk w tym sezonie rozegrał 22 spotkania w Liga NOS i zdobył 1 gola oraz zaliczył 6 asyst. Do tego dołożył dwa ostatnie podania w Lidze Europy. Choć statystyki te nie są oszałamiające, to pomocnika można pochwalić za regularną, solidną formę.

Otávio posiada znakomitą technikę i dobry drybling. Nie zapomina przy tym o obowiązkach w defensywie. Wykonuje średnio 3 wślizgi na mecz, co jednak nie zawsze przekłada się na odzyskanie piłki. Jednakże nie można powiedzieć, że odpuszcza w obronie. Ponadto Brazylijczyk jest wszechstronny. W większości meczów występował na pozycji prawego pomocnika, ale może grać także w środku pomocy i jako ofensywny pomocnik. Swoją elastycznością mógłby zapełnić parę luk w składzie Valencii.

Kontrakt pomocnika kończy się w czerwcu 2021. Oznacza to, że następne okno transferowe może być ostatnią okazją dla Porto by zarobić na Brazylijczyku. W związku z tym kwota transferu zapewne będzie dość atrakcyjna dla władz sportowych Valencii.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.