sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Czy Gayà przedłuży kontrakt?

Iwo Rubaszewski, 26.05.2020; 21:36

Nowa umowa obrońcy

Poza poszukiwaniem nowych zawodników na rynku transferowym, działacze Valencii starają się przedłużać kontrakty z zawodnikami aktualnie grającymi w klubie. Według doniesień medialnych, piłkarzem, którego umowa zostanie odnowiona będzie Jose Gayà.

25 maja 2019 roku, czyli w dzień swoich 24. urodzin, Hiszpan wyszedł na boisko w finale Copa del Rey, w którym Valencia ograła FC Barcelonę 2-1, tym samym kończąc sezon 2018/2019 z trofeum. Rok później, ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19, Gayà wraz z resztą zespołu czeka na wznowienie rozgrywek i nie może liczyć na urodzinowy prezent w postaci pucharu. Nie wykluczone, że okaże się nim jednak oferta nowej umowy. Swój obecny kontrakt piłkarz podpisywał dwa lata temu. Wygasa on w 2023 roku i zapisano w nim klauzulę wykupu, wynoszącą 100 mln €.

Boczny defensor może pochwalić się niemałym stażem w zespole „Nietoperzy”. Karierę w barwach seniorskich drużyn Los Ches zaczynał w 2012 roku w zespole rezerw, z którego w 2014 roku awansował do pierwszej drużyny. Przez osiem lat gry w drużynach Valencii wystąpił w 287 spotkaniach, strzelił dziewięć bramek, 22 razy asystował, 71-krotnie był karany żółtą kartką i dwa razy obejrzał czerwony kartonik. Tylko w obecnych rozgrywkach Gayà pojawił się na boisku 28 razy, raz asystując i czterokrotnie otrzymując żółtą kartkę.

Ostatnie tygodnie nie były łatwym czasem dla 25-latka. Był jednym z zawodników, którzy pozytywnie przeszli testy na obecność koronawirusa w organizmie. Udało mu się jednak pokonać chorobę i aktualnie przygotowuje się wraz z zespołem do powrotu na boisko.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque Valencia | fot. El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.