VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Milan nie przedłuży kontraktu z Musacchio

Mateusz Piniarski, 25.05.2020; 13:23

Valencia monitoruje sytuację Argentyńczyka

Zarząd AC Milan poinformował, że kończąca się w 2021 roku umowa obrońcy nie będzie przedłużona. Dla włoskiego klubu oznacza to, że następujące okienko transferowe jest ostatnim, w którym będzie można spieniężyć piłkarza.

Valencia przeczesuje rynek w poszukiwaniu wzmocnień na kolejny sezon. Filozofia klubu ma polegać na sprowadzaniu młodych piłkarzy, by ich rozwinąć i po kilku latach sprzedać z zyskiem. Jednak wobec problemów z kontuzjami dotychczasowego lidera środka obrony Ezequiela Garaya, zarząd rozpoczął poszukiwania doświadczonego obrońcy mogącego z miejsca zastąpić 33-latka, którego umowa kończy się tego lata. Jednym z kandydatów jest krajan Argentyńczyka, Mateo Musacchio.

Obrońca jest dobrze znany kibicom hiszpańskiego futbolu, bowiem przez kilka lat był zawodnikiem Villarealu. Jego dobra gra zaowocowała transferem do AC Milanu w lipcu 2017 roku. W ekipie Rossonerich przeplatał lepsze momenty gorszymi, nie mogąc wskoczyć na poziom prezentowany wcześniej w barwach „Żółtej Łodzi Podwodnej”.

Zarząd Milanu poinformował piłkarza, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony. Klub jest w stanie oddać Argentyńczyka za kwotę rzędu 8-10 mln €. Sam obrońca mówił, że chce wrócić do hiszpańskiego futbolu. Według włoskich dziennikarzy Valencia rozpoczęła już wstępne rozmowy z zawodnikiem. Dodatkowo na korzyść „Nietoperzy” przemawia fakt, iż dyrektor sportowy Los Ches César Sánchez zna się z Musacchio jeszcze z czasów ich wspólnej gry w Villarealu.

Bilans piłkarza w obecnym sezonie to 18 spotkań Serie A, w których nie zdobył gola ani asysty.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. zompson25.05.2020; 15:40
zompsonMarcelino już nie ma od ponad pół roku, a najważniejszym kluczem polityki transferowej VCF wciąż jest to, czy dany zawodnik grał w Villareal w 2015 :D
2. EverBanega8725.05.2020; 20:02
EverBanega87Może Victor Ruiz?;)