VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia zainteresowana Chindrisem

Iwo Rubaszewski, 12.05.2020; 18:27

Nowy nabytek z Rumunii?

Valencia sonduje nowe rynki w poszukiwaniu wzmocnień. Media informują, iż „Nietoperze” obserwują zawodników w Rumunii. Na radarze znalazł się 21-letni obrońca Andrei Chindris.

Młody defensor gra w FC Botoşani, czyli klubie zajmującym aktualnie piątą pozycję w rumuńskiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Ma świetne warunki fizyczne oraz obdarzony jest umiejętnością dobrego czytania gry. Może grać na niemal każdej defensywnej pozycji, gdyż poza środkiem obrony jest w stanie zagrać jako lewy obrońca oraz defensywny pomocnik. Zawodnik prezentuje profil techniczny, który jest zadowalający dla trenerów Los Ches. Poza aspektami czysto sportowymi za Chindrisem przemawia to, że mimo, iż urodził się w rumuńskim Cluj-Napoca, część dzieciństwa spędził w hiszpańskiej Huesce. Dzięki temu zna kraj oraz język, co zdecydowanie ułatwiłoby mu adaptację w nowym klubie.

Stoper jest bardzo ważnym elementem swojego zespołu. W obecnym sezonie wystąpił w 27. oficjalnych spotkaniach (10-krotnie oglądając żółtą kartkę), tym samym opuszczając jedynie trzy spotkania. Ze względu na wysoki poziom gry oraz swoją osobowość zdobył ogromne zaufanie w klubie, a obecny trener FC Botoşani, Marius Croitoru, włączył go do kręgu kapitanów. Jest również młodzieżowym reprezentantem swojego kraju w kadrze U21. Trener tej reprezentacji, Adrian Mutu (były piłkarz m.in. Juventusu, Fiorentiny czy Chelsea) wypowiada się niezwykle pozytywnie o młodym obrońcy, zwracając uwagę, iż Chindris zagrał bardzo dobry sezon w barwach swojej drużyny, a jego progres znalazł odzwierciedlenie w zwycięstwach zespołu. Selekcjoner dodał, że w przyszłości Rumun może stać podstawowym graczem reprezentacji.

Valencia miała poczynić już pierwsze kroki w celu pozyskania utalentowanego zawodnika. Działaczom rumuńskiego zespołu przedstawiono ofertę wypożyczenia piłkarza z opcją wykupu. Nie ma jednak porozumienia co do kwoty transferu definitywnego. Obrońca wyceniany jest na 800 tys. €, zaś FC Bostani chce otrzymać za gracza kwotę rzędu 1 mln €. „Nietoperze” dążą jednak do sprowadzenia go za niższą kwotę i ich kontroferta opiewa na 600 tys. € plus procent od przyszłego transferu Rumuna.

Jednak nie tylko Los Murciélagos ostrzą sobie zęby na zakontraktowanie 21-latka. Zawodnikiem interesowały się kluby włoskie oraz Celta Vigo, jednak przede wszystkim rumuński potentat, FCSB (dawniej Steaua Bukareszt). Właściciel stołecznego klubu, Gigi Becali, miał zaproponować za zawodnika kwotę oscylującą wokół 500 tys. €. Nie zadowala to jednak ani FC Botoşani, ani samego Chindrisa, który chce spróbować swoich sił za granicą.

Kategoria: Transfery | Super Deporte | Fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. michalgerrard14.05.2020; 08:29
michalgerrardMają rozmach..... Przypomina mi się transfer Racića.